WTC Manifestosu

Temiz Kozmetik

Temiz içeriklerle formüle edilmiş temiz kozmetik ürünleri sıkı araştırmalar sonrasında platforma dahil ediyoruz. İnsana zararlı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış “Sülfat, Paraben, Sentetik Renklendirici, Triclosan, Toluene, Talc, Lead, Formaldehyde, Diethanolamine, Hydroquinone, Petrolatum” gibi içerikleri barındıran ürünlere, WTC’nin seçim ölçütlerinin dışında kalmalarından dolayı platformda yer vermiyoruz.

Hayvan ve Çevreye Yaklaşım

Kullanıcılarımızın kaygıları doğrultusunda; hayvanlar üzerinde test edilen, gezegene zararlı içerikler barındıran, kontrolsüz ve fazladan atık ortaya çıkartan markaları platformda temsil etmiyoruz.

 

WTC'nin Değerleri

Doğru bilginin yanında yer alan bir platform olarak, ana akımın pompaladığı güzellik ve sağlık anlayışına karşı çıkıyor ve insanların din, dil, ırk, cinsel eğilim gibi konularda ötekileştirilmesini kabul etmiyoruz. Bu doğrultuda kampanya yürüten, yanlış ve ötekileştirici mesajlar veren markalarla işbirliği yapmıyoruz.

Etik Ticaret Anlayışı

Büyük oyuncuların domine ettiği küresel kozmetik dünyasında; bilimsel bilgi ışığında, doğru, temiz, etik içeriklerle adil ticaret yapma telaşında olan küçük üreticileri çok önemsiyor ve yaptığımız derin araştırmalar sonrasında bu markalara platformumuzda daha fazla yer açıyoruz.