Anasayfa

Merhabalar WTC Hoşgeldiniz

Banka Hesaplarımız

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque dignissim lectus nulla, non pulvinar turpis gravida a. Mauris sed ligula sit amet tortor maximus finibus. Donec dictum nulla arcu, vel consequat mauris vestibulum nec. Mauris laoreet velit quis ultrices bibendum. Quisque ornare at augue sed porttitor. Nam interdum efficitur consequat. Morbi commodo interdum posuere. Suspendisse egestas dolor ac vulputate scelerisque. Fusce sit amet nunc volutpat, congue erat quis, egestas ipsum. Curabitur dictum accumsan libero, at tempor neque tempus rutrum. Quisque auctor efficitur gravida. Nunc sagittis iaculis ultricies. Cras luctus turpis cursus ipsum accumsan, non ullamcorper mauris varius. Donec in enim non ipsum pharetra laoreet vitae non turpis. Aliquam nisi ligula, faucibus at felis id, lobortis pharetra lectus. Vestibulum mattis interdum nisi id ultricies. Proin malesuada dolor eu quam volutpat iaculis. Cras scelerisque nisl vitae fermentum efficitur. Suspendisse est leo, condimentum a erat vitae, pulvinar rhoncus orci. Duis et eros mollis, consectetur lectus ac, vulputate tortor. Pellentesque vel tristique metus, vitae ullamcorper dolor. Nam elementum dignissim purus, id molestie lacus pulvinar sit amet. Maecenas consequat sapien dictum, aliquet nisi at, semper nunc. Vestibulum ut malesuada arcu. Sed consectetur tortor vitae pulvinar luctus. Nunc suscipit risus quis dui finibus convallis ut at mi. Suspendisse vestibulum, felis ac imperdiet molestie, nisl ligula pulvinar nibh, eu interdum ligula leo eu elit. Vivamus interdum euismod fermentum. Nulla blandit nunc est, vel accumsan diam malesuada condimentum. Nunc placerat, sapien vel pretium varius, diam ex vehicula purus, vitae cursus sem eros sit amet eros. Nullam placerat lectus velit, sit amet dictum neque efficitur vel. Sed elit erat, bibendum nec sodales id, dignissim eu tellus. Pellentesque ultrices eu nisl ut consequat. Sed mattis dignissim quam, ac suscipit lacus hendrerit ut. In ac aliquet augue. Morbi sapien erat, molestie vitae maximus in, rhoncus et orci. Suspendisse rhoncus sapien ac enim posuere mattis. Quisque at rutrum lacus. Fusce ut dignissim erat. In hac habitasse platea dictumst. Proin id rutrum neque, vitae imperdiet turpis. Aliquam erat volutpat. Fusce egestas dapibus ipsum vel egestas. Fusce at metus non orci tempor convallis ac ut eros. Phasellus fringilla magna felis, cursus eleifend turpis blandit at. Morbi nisi arcu, tincidunt sit amet auctor sit amet, feugiat sit amet augue. Curabitur vel elit tortor. Proin sodales dolor erat. Ut maximus eros id aliquet aliquam. Nulla lobortis, nibh eget laoreet porttitor, enim sem cursus sem, in accumsan sem augue nec massa. Donec feugiat libero quis ipsum vehicula, at vehicula urna volutpat. Vivamus massa neque, pellentesque sit amet semper sed, convallis eu arcu.

Mesafeli Satış Sözleşmesi


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


1- Taraflar

işbu mesafeli satış sözleşme (“sözleşme”) madde 6’da bilgileri yer alan (“alıcı”) ile madde 4’te bilgileri yer

alan (“hizmet sağlayıcı”) ve madde 5’te bilgileri yer alan (“satıcı”) arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

 

2- Konu

Sözleşme’nin konusu, satıcının, alıcı’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun, mesafeli sözleşmeler yönetmeliği ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

3- Sözleşme’nin kurulması

3.1- Alıcı sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. Alıcı, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile kabul eder.

3.2- Satıcı ve alıcı, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

 

4- Hizmet sağlayıcı bilgileri

Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com

 

5- Satıcı bilgileri

Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com

 

6- Alıcı bilgileri

Ad soyad:

Tel:

e-posta:

 

7- Sözleşme konusu ürün bilgileri

Malın / ürünün / hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir:


Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com


Ürün teslimat süreleri

Satın alınan ürünlerin teslimatı, sipariş oluşturma aşamasında seçtiğiniz tarih ve saat aralığı içerisinde gerçekleştirilecektir. Kargo ile yapılan gönderimlerde net bir teslim tarih bilgisi paylaşılamamaktadır. Teslimatınız, kargo şirketinin ulaştırma hızına göre değişen sürelerde size teslim edilir.

 

8- Genel hükümler

8.1- Alıcı, madde 7’de belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Satıcı bu yükümlülüğüne aykırı davranır ise tüketici işbu sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşme’nin feshi durumunda satıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde tüketiciye ilgili mevzuat uyarınca belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

8.3- Sözleşme konusu ürün, alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

8.4- Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla satıcı, sözleşme’den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, alıcı’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

8.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşme’nin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.6- Satıcı sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içerisinde alıcı’ya durumu yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda satıcı teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde alıcı’ya iade eder.

8.7- Satıcı, malın alıcı ya da alıcı’nın taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.

8.8- Alıcı’nın satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan satıcı sorumlu değildir.

8.9- Satıcı tarafından sunulan hizmet perakende satış kapsamında tüketiciye yöneliktir. Satıcı, alıcı’nın yeniden satış amacı bulunduğundan şüphe etmesi halinde işbu sözleşme kurulmuş olsa dahi siparişi iptal etme ve ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.

8.10- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir.

8.11-WTC Bilişim A.Ş. nin bu Portali üzerinden bilgilendirici içeriklere, online eğitim içeriklerine, ürün, uygulama ve hizmetlere erişmek ve bunlardan faydalanmak için kullanabilirsiniz. Portal kapsamında 18 yaşından küçükler veli ve/veya vasinin izin ve/veya onayı olmaksızın alım-satım işlemlerinin tarafı olamazlar.

8.12-Portal kapsamında bazı Ürün ve Hizmetler ücretsiz olarak sunulurken bazı ürünlerin ücret karşılığında satışı yapılmaktadır. Portal üzerinden yaptığınız satın alma işlemleriyle ilişkili ücret ödeme yükümlülüğü ifa edilmeden Ürün ve/veya Hizmet’in tarafınıza teslim edilmeyeceğini bilmekte ve kabul etmektesiniz.

9. Özel Hükümler:

9.1 İçerik Sağlayıcı, portal üzerinde yer alan herhangi bir hizmet veya ürün için ön tarama, inceleme, işaretleme, filtreleme, değişiklik yapma, reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır (ancak bu konuda yükümlülük taşımamaktadır).
 

9.2 Söz konusu Ürün ve Hizmetler’in kullanımı, gösterimi, yayınlanması, gönderilmesi, ulaştırılması, ürün ve hizmetlere dair işleyişin düzgün ifasına engel olacak WTC Bilişim A.Ş. veya kurs eğitmeni kaynaklı bir problem çıkması, Ürün ve Hizmetlerin içeriğinde değişime gidilmesi gerekmesi, müşteri tarafından Ürün ve Hizmetler’in kullanımı için yapılan ödemede aksama yaşanması gibi sebeplerden dolayı WTC Bilişim A.Ş.’nin söz konusu Ürün ve Hizmeterden satın almış müşterilere 2 gün önceden bildirimde bulunmak suretiyle Ürün ve Hizmet satışını (sürekli veya geçici olarak) durdurabileceğini veya Ürün ve Hizmetlere erişiminizin engellenebileceğini kabul etmektesiniz. Almış olduğunuz Ürün ve Hizmetin sürekli olarak durdurulması halinde işbu Kullanım ve İade Koşulları’nın 11’inci maddesi doğrultusunda iade işlemi yapabilir yahut almış olduğunuz Ürün ve Hizmet ile aynı ücretteki başka bir ürün ve hizmetle değişim sağlayabilirsiniz.
 

9.3 WTC Bilişim A.Ş. Şti her türlü önlemi almasına rağmen portalda yasadışı harici yollarla kabul edilemez veya uygunsuz bulabileceğiniz Ürün ve Hizmetler den sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.
 

9.4 Portaldan indirilen ya da portalın kullanımıyla başka şekilde edinilen ürünleri kullanmaktan kaynaklanan risklerin yalnızca size ait olduğunu; yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde herhangi bir garanti verilmeksizin "olduğu gibi" ve "bulunduğu gibi" sağlandığını açıkça anlıyor ve kabul ediyorsunuz.
 

9.5 Portal’in kullanılması ve portal aracılığıyla indirilerek edinilen herhangi bir hizmet ve ürünü kullanma tercihi ve bundan kaynaklanan riskler size ait olup; bilgisayar sisteminizin, mobil cihazınızın ya da diğer cihazların zarar görmesi veya bu tür bir kullanımdan doğan veri kayıpları konusunda sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.
 

9.6 WTC Bilişim A.Ş. Şti ayrıca ürün ve hizmetlerin ticari olarak satılabilirliği, kalitesinin yeterliliği, belirli bir amaca uygunluğu ve bir şartı ihlal etmediği gibi açık veya zımni her tür garantiyi vaat ve taahhüt etmemekte; edindiğiniz ürünleri kullanmanızdan kaynaklanan, veri kaybı dahil maruz kalabileceğiniz her tür doğrudan, dolaylı, arızi, özel, sonuçta ortaya çıkan ya da emsal teşkil eden zararlar konusunda (sözleşme, ihmal dahil haksız fiil veya diğer) tarafınıza karşı hiçbir yükümlülük taşımadığını açık şekilde anlamakta ve kabul etmektesiniz.
 

9.7 Ürün ve Hizmetlere erişmek için adınız, adresiniz ve fatura bilgileriniz gibi kendinizle ilgili bilgileri vermeniz gerekebilir. Verdiğiniz bu tür bilgilerin daima gerçek, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz. Portal kapsamında yer alan Ürün ve Hizmetler’e erişmek için yer verilen şartlara uymakla yükümlü olduğunuzu ancak son kullanıcı lisans sözleşmelerinde belirlenen düzenlemeler çerçevesinde Ürün ve Hizmetler’i indirme, yükleme ve/veya kullanma hakkına sahip olacağınızı kabul etmektesiniz.

9.8 WTC portalına www.welcometoclub.com tarafından sağlanan arayüz dışındaki bir ara yüzden veya başka bir şekilde erişmeyeceğinizi (erişmeyi denemeyeceğinizi) otomatik yollarla (kod dosyası, tarayıcı veya zaman zaman benzer teknolojilerin kullanılması dahil) erişmeyeceğinizi (veya erişmeyi denemeyeceğinizi) Portal’i/veya bağlı sunucuları, ağları etkileyecek veya aksamalara yol açacak herhangi bir işlem yapmayacağınızı; Portal’de bulunan Ürünler’in veya Hizmetler’in herhangi birini veya üçüncü taraflar tarafından işletilen web sitelerini, sunucuları veya ağları etkileyecek veya bunlarda aksamaya yol açacak şekilde kullanmayacağınızı; son kullanıcı lisans sözleşmesinde açıkça belirtilmedikçe Ürün, Hizmet veya uygulamaları herhangi bir amaçla çoğaltmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, pazarlamayacağınızı veya yeniden satmayacağınızı; lisans gerektiren herhangi bir ülkeye önceden lisans almadan (uzaktan erişim dahil) doğrudan veya dolaylı ihraç veya yeniden ihraç etmeyeceğinizi bu bentte yer alan sorumlulukların ihlali ve tüm zarar sonuçlarından kusurlu sıfatıyla sorumlu olacağınızı kabul ve taahhüt etmektesiniz.

9.9 WTC Bilişim A.Ş. Şti Ürün ve/veya Hizmet satın alma işlemini kolaylaştırmak amacıyla size çeşitli ödeme gerçekleştirme yöntemlerine ilişkin tercihler sunabilir. Söz konusu işlemler; söz konusu ödeme gerçekleştirme yöntemini kapsayan başka bir yasal sözleşmeye tabi olmanız sonucunu doğuracağından bu hususta WTC Bilişim A.Ş. Şti herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını; ödeme yöntemini uygulayan kuruluşla işlemleri sonuçlandıracağınızı kabul etmektesiniz.
 

9.10 WTC Bilişim A.Ş. Şti tek taraflı karar verme yetkisi dahilinde önceden haber vermeksizin, mevcut ödeme gerçekleştirme yöntemini değiştirme, ödeme yöntemi ekleme hakkını saklı tutar. Portal kullanımınız veya Portal üzerinden satın aldığınız Ürün ve Hizmetlerle ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm vergilerin bildirilmesi ve ödenmesi de dahil olmak üzere vergisel yükümlülüklerin tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.

9.11 WTC Bilişim A.Ş. Şti Portal üzerinden yapılan satın alma işlemlerinden kaynaklanan fatura anlaşmazlıkları konusunda sorumluluk kabul etmemektedir. Fatura sorunlarıyla ilgili Geliştirici'ye, ödeme işlemi yapan kişi veya kuruluşa ya da kredi kartı şirketine yönlendirilmelidir.

9.12 WTC Bilişim A.Ş. Şti karar verme yetkisi kendinde olmak üzere, bazı ürün ve uygulamaları Portal’den kaldırma hakkını saklı tutar.
 


 


10. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;10.1- Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği’nin 15. maddesinin 1. fıkrasının a bendinde de belirtildiği üzere kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerde tüketicilerin cayma hakkı bulunmamaktadır. Doktorlar ile yapılacak görüşme  (kişiye özel ürünler) yönetmelik’in 15. maddesinin 1.fıkrasının a bendi uyarınca kişiye özel organize edildiğinden ve ğ bendi gereğince anında ifa edildiğinden müşterilerimizin cayma hakkı bulunmamaktadır.


10.2- kargoya verildi” statüsündeki siparişler kargo teslimat aşamasında iptal edilememektedir.


11- Delil anlaşması ve yetkili mahkeme


11.1- Bu sözleşme ‘den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde satıcı kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dâhil) kesin delil oluşturur. Taraflar, sözleşme’nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dâhilinde alıcı ve satıcı ’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetleri aşan durumlarda alıcı’nın ve satıcı ‘nın tüketici mahkemeleri yetkili olacağını kabul etmiştir.


11.2- Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır:

2020 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvuru tutar bilgileri;

6. 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,

7. Büyükşehir statüsünde olan illerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

8. Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

9. Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri görevlidir.


bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamamaktadır.12.İptal ve iade koşulları


12.1 Siparişiniz hazırlanmamış veya yola çıkmamışsa iptal edilebilir. Aksi takdirde iptali mümkün değildir. Adres ve teslimat zamanı değişiklikleri, teslim saatinden en az 3 saat önce bildirilmelidir. Ürünlerinizin daha çabuk ve rahat teslimat yapılabilmesi için, sipariş formunda bulunan yerlerin eksiksiz ve tam doldurulması gerekmektedir. adres eksiklik ve yanlışlıklarının, teslimatın aksamasına sebep olacağı, unutulmamalıdır. mümkün olan tarif bilgilerinin belirtilmesi uygundur.

12.2 Üründen veya hizmetten memnun kalmadıysanız; ürünü açmadan/tahrip etmeden, bozmadan, kullanmadan siparişinizin size teslim tarihini takip eden yedi (7) gün içerisinde web sitemizdeki İletişim bölümünden e-mail aracılığıyla bize yapacağınız iade bildirimiyle iade edebilirsiniz. Tarafımızdan iade onayı almayan talepler işleme alınamamaktadır. İade işlemlerinin başlayabilmesi için, tarafımızdan yazılı e-mail onayı aldıktan sonra ürünü faturasıyla beraber bize kargo ile gönderiniz. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde gerçekleşen iade işlemlerinde ürünün kargo ücreti müşteri tarafına aittir. Eğer ödemenizi kredi kartıyla değil, havale ile yaptıysanız iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz. Ürün iadesi talep tarafımıza ulaştığı gün değerlendirmeye alınır.13. Geri ödeme politikası


13.1 İptal edilen siparişlerinizin geri ödemesi, ödemeyi yapmış olduğunuz kanala bağlı olarak 1 ile 3 iş günü içerisinde ödemeyi yapmış olduğunuz banka hesap numarasına transfer edilir veya kredi kartınıza iadesi yapılır.

13.2 Müşterinin ürünü iade etmesi halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Havale iadeleri 2 iş günü, kredi kartı ödemesi iadeleri ise 3 iş günü içinde tarafımızdan yapılacaktır. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından sizin hesabınıza 2-6 hafta arası bir süre içinde yansıtılmakla beraber bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.


 

14. Fikri Mülkiyet Hakları

14.1 WTC Bilişim A.Ş. Şti ve/veya üçüncü tarafların, hiçbir sınırlandırma olmaksızın Ürünlerle ilgili geçerli tüm Fikri Mülkiyet Hakları da dahil olmak üzere, Portal ve Portal’da bulunan Ürünlere ilişkin tüm haklara, mülkiyete ve menfaatlere sahip olduğunu kabul etmektesiniz.

 "Fikri Mülkiyet Hakları", dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir durumda (ve herhangi bir uygulamada) söz konusu olduğunda: patent yasaları, telif hakkı, ticari sırlar, teknik bilgi, tasnife tabi bilgi, işletme adları ve alan adları, bilgisayar programları, ticari marka yasaları, hizmet markaları, ticari unvanlar, hizmet modelleri, tasarım hakları, yarı iletken topografi hakları, veritabanı hakları dahil tüm fikri mülkiyet haklarını ifade eder. (i) İzin verilmedikçe Ürünleri kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, lisans vermeyeceğinizi, dağıtmayacağınızı, aktarmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, uyarlamayacağınızı, çevirmeyeceğinizi, türev çalışmalar hazırlamayacağınızı, kaynak koduna dönüştürmeyeceğinizi, tersine mühendislik uygulamayacağınızı, parçalara ayırmayacağınızı veya Ürünlerdeki kaynak kodu dönüştürmeyi denemeyeceğinizi, (ii) güvenliği veya Ürünlerdeki herhangi bir işlev (sınırlandırma olmaksızın dijital haklar yönetimi veya iletme kilidi işlevi de dahil olmak üzere) tarafından sağlanan, belirlenen veya uygulanan içerik kullanım kurallarını engelleyecek veya zarar verecek işlemler yapmayacağınızı, (iii) Ürünleri, herhangi bir yasayı veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edecek şekilde içeriğe erişmek, içeriği kopyalamak, aktarmak, çapraz kodlama yapmak veya içeriği yeniden aktarmak üzere kullanmayacağınızı veya (iv) WTC Bilişim A.Ş. Şti veya üçüncü tarafların telif hakkı bildirimlerini, ticari markalarını veya Ürünlere eklenmiş olan veya Ürünlerin içerdiği diğer mülkiyet hakları bildirimlerini kaldırmayacağınızı, karartmayacağınızı veya değiştirmeyeceğinizi ve üçüncü tarafların bu işlemleri yapmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.
 

Kişisel Verileri Koruma Politikası

Gizlilik sözleşmesi

WTC BİLİŞİM A.Ş ( “WTC” )  GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI

1 POLİTİKANIN AMACI ve KAPSAMI

Bu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası(“POLİTİKA”), WTC ’ nin(“Veri Sorumlusu”) iş başvurusu yapan adaylar, tedarikçi, çevrimiçi ve fiziksel ziyaretçi, üye, müşteri, hissedar ve ortaklarına (“Kişi Grupları”) ait kişisel verilerin işlenmesine ilişkin olarak söz konusu kişi gruplarını aydınlatmayı hedeflemektedir.

2 ADAY KİŞİ GRUBU

2.1 Aday Kişi Grubuna İlişkin Toplanan Kişisel Veriler

WTC iş başvurusu amacıyla kendisine başvuran aday kişi grubuna ilişkin olarak;

Özgeçmiş, iş tecrübesi, eğitim durumu, yabancı dil belgesi ile diğer sertifikaları,

Ad soyad, adres, doğum tarihi, e-posta adresi, telefon numarası ve diğer iletişim bilgileri,

Telekonferans, görüntülü görüşme, telefon gibi araçlarla veya yüz yüze mülakat yapılması durumunda edilen bilgilerin kayıtları,

Referanslar veya WTC tarafından yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler,

Yetenek ve kişilik özelliklerini tespit eden işe alım testlerinin sonuçları,

Ücret beklentisi, engellilik ve hükümlülük durumu, ücret ödeme şekli, gibi bilgileri işleyebilir. Durumun gerektirmesi halinde adaydan sabıka kaydı, sağlık raporu gibi bilgiler de talep edilebilir.

2.2 Adayların Kişisel Verilerinin Toplanma ve İşlenme Amaçları

WTC, bu POLİTİKA’ nın “VII. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları” başlıklı bölümünde belirtilen amaçların bir veya birden fazlasına dayalı olarak ve başvurunun niteliğini dikkate alarak adayın aşağıdaki amaçlarla kişisel verilerini işleyebilir:

Adayın niteliğini, tecrübesini ve ilgisini açık pozisyona uygunluğunu değerlendirmek,

Gerektiği takdirde, adayın ilettiği bilgilerin doğruluğunun kontrolünü yapmak veya üçüncü kişilerle iletişime geçip aday hakkında referans araştırması yapmak,

Başvuru ve işe alım süreci hakkında aday ile iletişime geçmek veya uygun olduğu takdirde, sonradan yurtiçinde veya yurtdışında açılan herhangi bir pozisyon için aday ile iletişime geçmek,

Herhangi bir mevzuatın gereklerini ya da yetkili kurum veya kuruluşun taleplerini karşılamak,

WTC ’nin uyguladığı işe alım ilkelerini geliştirmek ve iyileştirmek,

İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde yapılması gereken faaliyetlerin icra etmek.

2.3 Adayların Kişisel Verilerinin Toplanma ve İşlenme Yöntemleri

İşe alım sürecinde adayların kişisel verileri bu POLİTİKA’da belirtilen diğer yöntem ve vasıtalarla birlikte veya ek olarak aşağıdaki yöntem ve vasıtalarla toplanabilir:

Matbu veya elektronik ortamda yayınlanan başvuru formu,

Adayların WTC’ye e-posta, kargo, referans ve benzeri yöntemlerle ulaştırdıkları özgeçmişler,

İstihdam veya danışmanlık şirketleri ile LinkedIn,

Video konferans, telefon gibi araçlarla veya yüz yüze mülakat yapılan hallerde, mülakat sırasında,

Aday tarafından iletilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla yapılan kontroller ile WTC tarafından yapılan araştırmalar,

Tecrübesi olan uzman kişiler tarafından yapılan ve sonuçları incelenen yetenek ve kişilik özelliklerini tespit eden işe alım testleri.

WTC, toplanan kişisel verileri bilgisayar sistemleri ve insan kaynakları personeli vasıtasıyla otomatik olan veya otomatik olmayan yollarla işler.

2.4 Adaylar Hakkında Referans Araştırması Yapılması

WTC, adaylar hakkında referans araştırması yapabilir. Yapılacak referans araştırması genel olarak adayın verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit etmeye yönelik olacaktır. Ayrıca adayın kendisi hakkında sakladığı ve WTC açısından risklerin doğmasına sebep olabilecek bilgileri tespit etmek de yapılabilecek araştırmanın amaçları arasında olacaktır.

Yapılacak referans araştırması kapsamında üçüncü kişilerle adaylara ait kimlik bilgileri, iş ve eğitim tecrübeleri gibi gerekli kişisel veriler paylaşılabilir. Ayrıca adaylar hakkında üçüncü kişilerden kişisel veri elde edilebilir.

Adaylar, kendileri ile ilgili yapılacak referans araştırması hakkında her zaman WTC ile irtibat kurabilir.

2.5 Adayların Kişisel Verilerine İlişkin Hakları

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndan (“KVKK”) kaynaklanan haklarını kullanmak isteyen adaylar bu POLİTİKA da açıklanan usul ve esaslar kapsamında WTC'ye başvurabilirler.

2.6 Adaylık Sürecinde Toplanan Kişisel Verilerden İşe Alım Halinde İşlenmesine Devam Edilecek Olanlar

İşe alım süreçleri boyunca aday hakkında toplanan ve işlenen tüm kişisel veriler, adayın ilgili açık pozisyonda istihdam edilmesine karar verilmesi halinde özlük dosyasına aktarılır.

2.7 Adayların Kişisel Verilerinin Güvenliği

WTC işlediği kişisel veriler bakımından, veri konusu kişi grupları (aday, kişi grubu, stajyer gibi) arasında ayrım gözetmez. Kişisel verilerin güvenliği hakkında detaylı bilgi bu dokümanın kişisel verilerin güvenliğine ilişkin bölümünde yer almaktadır.

3 KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN İLKELER

3.1 Hukuka ve Dürüstlük Kuralına Uygun İşleme

Kişisel verilerin işlenmesinde hukuksal düzenlemelerle getirilen ilkeler ile genel güven ve dürüstlük kuralına uygun hareket edilmektedir.

3.2 Kişisel Verilerin Doğru ve Gerektiğinde Güncel Olmasını Sağlama

Kişi gruplarının işlenen kişisel verilerinin doğru ve güncel olması için dönemsel kontrol ve güncellemeler yapılmakta ve bu doğrultuda gerekli tedbirler alınmaktadır. Bu kapsamda kişisel verilerin doğruluğunu kontrol etme ve gerekli düzeltmeleri yapmaya yönelik sistemler WTC bünyesinde oluşturulur. Üyeler bakımından bu değişiklik ve güncellemeler www.welcometoclub.com web sitesi üzerindeki Hesabım Sayfası’ndan yapılabilecektir.

3.3 Belirli, Açık ve Meşru Amaçlarla İşleme

Kişisel veriler açık, belirli ve meşru veri işleme amaçlarına dayalı olarak işlenmektedir. Verilerin hangi amaçla işleneceği, aşağıda detaylı olarak yer almaktadır.

3.4 İşlendikleri Amaçla Bağlantılı, Sınırlı ve Ölçülü Olma

Kişisel veriler öngörülen amaç/amaçların gerçekleştirilebilmesi için ölçülü, amaçla ilintili ve sınırlı biçimde işlenmekte ve amacın gerçekleştirilmesi ile ilgili olmayan veya ihtiyaç duyulmayan kişisel verilerin işlenmesinden kaçınılmaktadır.

3.5 İlgili Mevzuatta Öngörülen veya İşlendikleri Amaç İçin Gerekli Olan Süre Kadar Muhafaza Etme

WTC kişisel verileri ancak ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza etmektedir. Bu kapsamda, öncelikle ilgili mevzuatta kişisel verilerin saklanması için bir süre öngörülüp öngörülmediği tespit edilmekte, bir süre belirlenmişse bu süreye uygun davranılmakta, bir süre belirlenmemişse kişisel veriler işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar saklanmaktadır. Sürenin bitimi veya işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde, daha uzun süre işlenmelerine izin veren hukuki bir sebep bulunmaması halinde, kişisel veriler WTC’nin Kişisel Verilerin Saklanması ve İmhası Politikası’na göre silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.

Aşağıda ayrıca saklama sürelerine yer verilmiştir.

4 KİŞİ GRUPLARININ KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ ŞARTLARI

İlgili kişi gruplarının açık rızası, kişisel verilerin hukuka uygun olarak işlenmesini olanaklı kılan hukuka uygunluk sebeplerinden sadece bir tanesidir. Açık rıza dışında, aşağıda yer alan diğer hukuka uygunluk sebeplerinden birinin varlığı durumunda da kişisel veriler işlenebilir.

Kişisel veri işleme faaliyetinin dayanağı aşağıda belirtilen hukuka uygunluk sebeplerinden yalnızca biri olabildiği gibi bu şartlardan birden fazlası da aynı kişisel veri işleme faaliyetinin dayanağı olabilir. İşlenen kişisel verilerin, özel nitelikli kişisel veri olması halinde ise; aşağıda “Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenebileceği Haller” başlığı içerisinde yer alan koşullar uygulanır.

Kişi grupları, işbu POLİTİKA ile işlenen kişisel verilerinin hangileri olduğu, kişisel verilerinin hangi amaçlarla ve hangi sebeplerle işlendiği, kişisel verilerinin hangi kaynaklardan toplandığı, bu kişisel verilerin kimlerle paylaşılacağı ve nasıl kullanılacağı gibi konular hakkında bilgilendirilir.

4.1 Kanunlarda Açıkça Öngörülmesi

Kanunlarda açıkça kişisel veri işlenmesi öngörüldüğü hallerde, WTC verisi işlenecek kişi gruplarının ayrıca açık rızasını almadan kişisel verilerini işler. Örneğin Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca WTC’ye üyelik, ticari elektronik izni verilmesi, sipariş, ödeme, teslimat, ürüne ilişkin iptal veya iade gibi süreçlerde kişisel verilerin işlenmesi.

4.2 Fiili İmkânsızlık Sebebiyle İlgilinin Açık Rızasının Alınamaması

Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda olan veya rızasına geçerlilik tanınamayacak olan kişi grubunun kendisinin ya da başka bir kişinin hayatı veya beden bütünlüğünü korumak için kişisel verisinin işlenmesinin zorunlu olması halinde kişi grubunun açık rızası alınmaksızın verileri işlenebilir.

4.3 Sözleşmenin Kurulması veya İfasıyla Doğrudan İlgili Olması

Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması halinde veriler işlenebilir. Örneğin WTC’ye üyelik işleminin gerçekleştirebilmesi için Üye’nin verdiği kişisel veriler.

4.4 WTC’nin Hukuki Yükümlülüğünü Yerine Getirmesi

Veri sorumlusu olarak hukuki yükümlülükleri yerine getirmek için işlemenin zorunlu olması halinde açık rıza alınmaksızın kişi grubunun kişisel verileri işlenebilir. Örneğin herhangi bir ürün siparişi durumunda bu ürünün Üye’ye teslim edilmesi, satıcıya ürün bedelinin ödenmesi gibi.

4.5 Kişi Gruplarının Kişisel Verisini Alenileştirmesi

Kişi grubunun, kişisel verisinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması halinde, açık rızaya gerek olmaksızın veriler işlenebilir. Örneğin Üye’ nin internette, sosyal medya hesaplarında herkese açık olarak paylaşmış olduğu kişisel veriler, bu paylaşım iradesine uygun ve ölçüde olduğu takdirde işlenebilecektir.

4.6 Bir Hakkın Tesisi veya Korunması için Veri İşlemenin Zorunlu Olması

Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması halinde kişi grubunun açık rızası alınmaksızın verileri işlenebilir. Örneğin Üye’nin tüketici hakem heyetine yapmış olduğu bir şikayete istinaden alışveriş ile bilgilerinin bu şikayet dosyasına konulması.

4.7 Meşru Menfaate Dayalı Olarak Verilerin İşlenmesi

Kişi grubunun temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla WTC’nin meşru menfaatleri için veri işlemenin zorunlu olması halinde kişi grubunun açık rızası alınmaksızın kişisel verileri işlenebilir. Örneğin Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla WTC tarafından memnuniyet anketleri yapılması.

4.8 Kişi Grubunun Kişisel Verilerinin Açık Rızaya Dayalı Olarak İşlenmesi

Kişi grubunun kişisel verileri, yukarıda 3.1 - 3.7 maddelerinde belirtilen şartlardan herhangi birine dayalı olarak işlenemediği durumlarda, açık rızaya dayalı olarak işlenecektir.

5 ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENEBİLECEĞİ HALLER

Kişisel verilerin bir kısmı, “özel nitelikli kişisel veri” olarak ayrı şekilde düzenlenmekte ve özel bir korumaya tabi olmaktadır.

5.1 Özel Nitelikli Kişisel Verilerin Açık Rızaya Dayalı Olarak İşlenmesi

Özel nitelikli kişisel veriler, kişi grubunun açık rızası olması halinde, bu POLİTİKAda belirtilen ilkeler ve gerekli idari ve teknik tedbirler alınarak işlenebilir.

5.2 Özel Nitelikli Kişisel Verilerin Açık Rıza Olmaksızın İşlenebileceği Haller

Özel nitelikli kişisel veriler, kişi grubunun açık rızası bulunmayan durumlarda Kişisel Verileri Koruma Kurulu (“Kurul”) tarafından belirlenecek olan yeterli önlemlerin alınması kaydıyla aşağıdaki durumlarda işlenebilecektir:

Kişi grubunun sağlığı ve cinsel hayatı dışındaki özel nitelikli kişisel veriler, kanunlarda öngörülen hallerde,

Kişi grubunun sağlığına ve cinsel hayatına ilişkin özel nitelikli kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından.

6 KİŞİ GRUBUNUN AYDINLATILMASI VE BİLGİLENDİRİLMESİ

Kişisel verilerin elde edilmesi sırasında kişi grubu WTC tarafından bilgilendirilir. Bu kapsamda WTC’nin irtibat kişisinin kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ile kişi gruplarının sahip oldukları haklar kendilerine bildirilir.

Kişi gruplarının, kişisel verilerine ilişkin bilgi talep etmesi halinde, WTC tarafından hello@welcometoclub.com üzerinden gerekli bilgilendirme yapılır. Fiziksel ziyaretçilere WTC’ye ait lokasyonlarda kamera ile kayıt yapıldığına ilişkin bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca bina içinde tüm ziyaretçilerin görebileceği şekilde levhalarla kısa bilgilendirmeler yapılmaktadır. WTC’nin web sayfasını ziyaret eden kullanıcılara işbu Politika ile, sayfayı ziyaret etmekle kalmayıp aynı zamanda Üye olan kullanıcılara ise hem bu Politika ile hem de Üyelik sayfasından bilgilendirmeler yapılmaktadır.

WTC irtibat Adresi:
hello@welcometoclub.com

7 KİŞİSEL VERİLERİN KATEGORİZE EDİLMESİ

Bu POLİTİKA kapsamında, WTC tarafından kişi gruplarının aşağıda belirtilen kategorilerdeki kişisel verileri işlenmektedir:

Kimlik Bilgisi

İletişim Bilgisi

Lokasyon Verisi

Aile Bireyleri ve Yakın Bilgisi

Fiziksel Mekan Güvenlik Bilgisi

Finansal Bilgi

Özlük Bilgisi

Aday Çalışan Bilgisi

Kişi Grubu İşlem Bilgisi

Hukuki İşlem ve Risk Bilgisi

Özel Nitelikli Kişisel Veri

Şikayet Yönetimi Bilgisi

8 KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI

8.1 İşlenme Koşulları

Kişisel veriler aşağıdaki koşullarla sınırlı olarak işlenmektedir. Bu koşullar;

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin ilgili faaliyetin kanunlarda açıkça öngörülmesi,

Kişisel verilerinizin WTC tarafından işlenmesinin bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili ve gerekli olması,

Kişisel verilerin işlenmesinin WTC’nin hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,

Kişisel verilerin kişi grubu tarafından alenileştirilmiş olması şartıyla; alenileştirme amacıyla sınırlı bir şekilde WTC tarafından işlenmesi,

Kişisel verilerin WTC tarafından işlenmesinin WTC’nin veya kişi gruplarının veya üçüncü kişilerin haklarının tesisi, kullanılması veya korunması için zorunlu olması,

Kişi gruplarının temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla WTC’nin meşru menfaatleri için kişisel veri işleme faaliyetinde bulunulmasının zorunlu olması,

WTC tarafından kişisel veri işleme faaliyetinde bulunulmasının ilgili kişinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması ve bu durumda da ilgili kişinin fiili imkânsızlık veya hukuki geçersizlik nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunması.

Yukarıda belirtilen şartların bulunmaması halinde; kişisel veri işleme faaliyetinde bulunmak için WTC kişisel veri sahiplerinin açık rızalarına başvurmaktadır.

8.2 İşleme Amaçları

WTC, kişisel verileri; aşağıda belirtilen amaçlarla işlemektedir:

Aday Çalışan Grubu için:

İnsan kaynakları politikalarının ve süreçlerinin tamamlanması ve yürütülmesinin sağlanması,

Çalışan adaylarının başvuru seçme ve değerlendirme süreçlerinin planlanması,

İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde yapılması gereken faaliyetlerin icra edilmesi,

Çalışan adayı yerleştirilmesi için gerekli iletişim aktiviteleri,

Stajyer alımı, yerleştirilmesi ve operasyon süreçlerinin planlanması.

Stajyer avukat için; Avukatlık Kanunu kapsamında meslek dayanışması kapsamında yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi.

Müşteri Grubu için:

Elektronik ticaret ve türk ticaret kanunu uyarınca yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi.

Müşteri memnuniyeti ve/veya tecrübesine yönelik aktivitelerin planlanması.

Yasal, düzenleyici ve şirket yönetimi yükümlülükleri ve doğru uygulama ile uyum sağlanması.

Teslim edilecek ürünün müşteri siparişine uygun olarak hazırlanması ve taahhüt edilen teslim süresi içinde müşteriye ulaşmasının temini

İptal veya iade konusuna ilişkin ürün bedellerinin mümkün olan en kısa sürede müşterinin hesabına aktarılması amacıyla ilgili birime bilgi verilmesi.

Bilginin güvenliğinin sağlanmasına ilişkin süreçlerin oluşturulması ve uygulanması.

Riskin kabul edilebilir seviyeye çekilmesi.

Risk Yönetimi.

Erişim Yetki ve Kontrol Matrisi Oluşturulması.

Veri Aktarım tekniklerinin tespiti

Veri saklama süreçlerinin ve yöntemlerinin oluşturulması

Uzaktan erişim yöntem ve süreçlerinin belirlenmesi ve icrası

Müşteriye ilişkin CRM uygulamaları çerçevesinde anonim veriler paylaşılarak çıkan sonuçların karar destek sistemlerinde kullanılması.

Kampanya planlamaları, fizibilite çalışmaları ve CRM kapsamında doğru hedeflemelerin yapılması.

Faturaların düzenlenmesi ve düzenli takibi.

Şirket yükümlülüklerinin yerine getirilmesi.

Müşteri portföyü oluşturmak için veri toplama.

Müşteriye stokta olmayan ürünü getirmek için veri toplama.

Müşteriye tadilat hizmeti verebilmek için veri toplama.

Tedarikçi Grubu (Tedarikçi, Tedarikçi Yetkilisi, Tedarikçi Çalışanı) için:

Tedarikçilerle olan iş sürecinin yönetilmesi.

İhtiyaç duyulan hizmete ilişkin sözleşme gibi hukuksal süreçlerin ve yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi.

Şirket adına üretim yaptırmak amacıyla ilgili tedarikçiyle iletişimin sağlanması.

Seçilen tedarikçilerle sözleşmelerin kurulması.

Satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

Üretim süreçlerinin takip edilmesi ve kontrollerinin yapılması.

Üretim sonrası eksik hatalı ürün geldiğinde iade iptal süreçlerinin depo ile iletişim halinde yürütülmesi.

Ödemelerin kontrolü ve onay verilmesi.

İş Sağlığı yasası ve sözleşme gereği.

SGK mevzuaatı uyarınca çalışana ve devlete ödenmesi gereken prim ödemelerinin yapılması ve kontrolü.

Çalışanların yeterlilik belgelerinin bulunup bulunmadığının kontrolü (yaptığı işe bağlı şekilde sertifika, yetki belgesi vb.)

Hijyen ve yüksekte çalışma belgelerinin kontrolü.

Tedarikçi çalışanlarının İSG kanununa göre uygunluklarının değerlendirilmesi.

SGK prim borçlarının ödenip ödenmediğinin kontrol edilmesi.

Tedarikçi ile hukuki ilişki tesis edilebilmesi için gerekli bilgi ve belgelerin toplanması.

Tedarikçi ilişkilerinin yürütülmesi.

Şirket kaynaklarının ekonomik kullanılmasının sağlanması ve şirket operasyonlarının müşteri odaklı iyileştirilmesi.

Depo ihtiyaçlarının belirlenmesi ve hızlı ve tasarruflu şekilde giderilmesi.

Şirketin ihtiyaç duyduğu ürünlerinin satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

Ürün tanıtım ve pazarlama için gerekli görselleri hazırlanması.

Ürün tanıtım ve pazarlama için gerekli görselleri hazırlanması noktasında gerekli insan kaynağının temini.

Kişisel veri işleyen gerçek veya tüzel kişi tedarikçinin KVKK uyarınca WTC’ nin veri güvenliği bakımından uymak zorunda olduğu yükümlere uyacağına dair taahhütlerin alınması.

Taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğinin kontrolü ve denetimlerinin planlaması.

Tedarikçileri için süresiz sır saklama yükümlülüğünün ön görülmesi.

Tedarikçiye aktarılan kişisel verilerin kanuni olmayan yollarla elde edilmesi halinde tedarikçinin bu durumu en kısa süre içinde WTC’ye bildirme yükümlülüğünün düzenlenmesi.

Hak İddia Eden 3. Kişi Grubu için:

Yasal, düzenleyici ve şirket yönetimi yükümlülükleri ve doğru uygulama ile uyum sağlanması.

Soruşturmayı veya yargılamayı yürüten makamı temsil eden kamu görevlisi, idari kurum çalışanı için:

Yasal ve idari süreçlerin yönetiminde ihtiyaç duyulabilecek bilgi ve belgelerin temini.

Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi.

Çevrimiçi Ziyaretçi için:

Yasal düzenlemelere uyum gereği.

Çevrimiçi ziyaretçi ve kullanıcıların sistem hareketlerinin loglanması.

Hissedar/Ortak için:

Yasal ve idari süreçlerin yönetiminde ihtiyaç duyulabilecek bilgi ve belgelerin temini

9 KİŞİSEL VERİLERİN YURTİÇİ VE YURTDIŞI ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AKTARILMASI

Kişi grubuna ait kişisel veriler ve özel nitelikli kişisel veriler, işleme amaçları doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınarak üçüncü kişilere (üçüncü taraf şirketlere, üçüncü gerçek kişilere) aktarılabilmektedir.

9.1 Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel veriler, KVKK Madde 8 ve Madde 9’da öngörülen koşulların gerçekleşmesi durumunda üçüncü kişilere aktarılabilir.

Üyelerin e-posta ve/veya telefon numarası, tekilleştirme ve eşleştirme yapılması amacıyla yurtdışı 3. Kişilerle paylaşılabilmektedir. Siteye üye olmayan çevrimiçi ziyaretçilerin anonim nitelikteki bilgileri, site kullanım alışkanlıkları cookieler ile toplanmakta ve paylaşılabilmektedir.

9.2 Kişisel Verilerin Aktarıldığı Üçüncü Kişiler ve Aktarılma Amaçları

Kişisel verileriniz aşağıda sıralanan veri konusu kişi gruplarına aktarılabilir:

WTC iş ortaklarına,

WTC tedarikçilerine,

WTC iştiraklerine,

WTC hissedarlarına,

Hukuken yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına,

Hukuken yetkili özel hukuk kişilerine.

Aktarımda bulunulan yukarıda belirtilen kişilerin kapsamı ve veri aktarım amaçları aşağıda yer almaktadır.

10 KİŞİSEL VERİLERİN SAKLANMA SÜRELERİ

WTC tarafından işlenen kişisel verilerin saklanma süreleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

DEPARTMAN ADI

KİŞİSEL VERİ GRUBU

KİŞİSEL VERİ KATEGORİSİ

SAKLAMA SÜRESİ

HUKUK

Çalışan Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Özlük Bilgisi
Eğitim Bilgisi
Mesleki Deneyim ve Tecrübe Bilgisi
Yan Haklar Bilgisi
Personel Grubu Bilgisi
Organizasyon Bilgisi
Çalışan Performans ve Kariyer Gelişim Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Türk Borçlar Kanunu uyarınca 10 yıl


Tedarikçi Verisi(Gerçek Kişi, Tedarikçi Yetkilisi, Tedarikçi Çalışanı)

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Risk Yönetimi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl


Danışman/Eğitimci

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel
Veri

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl


Stajyer Avukat

Kimlik Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Staj bitimini takiben 1 yıl


Müşteri

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl


Hak İddia Eden 3. Kişiler

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Müşteri İşlem Bilgisi
İşlem Güvenliği Bilgisi
Risk Yönetimi Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Kesin hükümden itibaren 10 yıl


Soruşturmayı veya yargılamayı yürüten makamı temsil eden kamu görevlisi

Kimlik Bilgisi
Hukuki İşlem Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Kesin hükümden itibaren 10 yıl


Hissedar/Ortak

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Eğitim Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Süresiz

İNSAN KAYNAKLARI

Çalışan Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Özlük Bilgisi
Mesleki Deneyim ve Tecrübe Bilgisi
Finansal Bilgi
Hukuki İşlem Bilgisi
Eğitim Bilgisi
Yan Haklar
Özel Nitelikli Kişisel Veri

50 yılEvlilik Cüzdanı Fotokopisi
Çocukların Kimlik Fotokopileri
Personel Grubu İletişim Bilgisi

10 yıl


Çalışan Adayı

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Özlük Bilgisi

3 yıl


Stajyer(Normal)

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Özlük Bilgisi
Finansal Bilgi
Eğitim Bilgisi
Çalışan İşlem Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

10 yıl


Stajyer(Zorunlu)

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri
Eğitim Bilgisi

10 yıl


Müşteri Verisi

İletişim Bilgisi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra ; ticari elektronik ileti izninin geri alındığı tarihten itibaren 1 yıl, elektronik ticarete ilişkin her türlü kayıt 3 yıl, 5651 sayılı kanuna göre trafik bilgileri 2 yıl, VUK , TBK, TTK, Tüketicinin Korunması Kanunu uyarınca 10 yıl


Tedarikçi Verisi(Tedarikçi Çalışanı,Tedarikçi Yetkilisi)

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

Hukuki ilişki sona erdikten sonra TTK ve VUK uyarınca 10 yıl

PRIVATE LABEL

Tedarikçi Verisi(Tedarikçi Çalışanı,Tedarikçi Yetkilisi, Muhasebe Yetkilisi)

Kimlik Bilgisi
Özlük Bilgisi
İletişim Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri
Kurumsal Kimlik Bilgisi
Finansal Bilgi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl


Çalışan Verisi

Özel Nitelikli Kişisel Veri

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl

İDARI İŞLER

Tedarikçi Verisi(Tedarikçi Çalışanı,Tedarikçi Yetkilisi)

Özlük Bilgisi
Kimlik Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri
Finansal Bilgi
İletişim Bilgisi
Hukuki İşlem Bilgisi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl

IT (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ)

Çalışan Verisi

Kimlik Bilgisi
Özlük Bilgisi
İletişim Bilgisi
Risk Yönetimi Bilgisi
İşlem Güvenliği Bilgisi

10 yılRisk Yönetimi Bilgisi (Mac Adresi, İnternet Logları)

2 yıl


Çevrimiçi Ziyaretçi Verisi

İşlem Güvenliği Bilgisi Risk Yönetimi Bilgisi

2 yıl


Müşteri Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Müşteri İşlem Bilgisi
İşlem Güvenliği Bilgisi
Risk Yönetimi Bilgisi
Hukuki İşlem Bilgisi

10 yıl


Tedarikçi Verisi

Kimlik Bilgisi
İşlem Güvenliği Bilgisi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi

10 yıl

MAĞAZA

Çalışan Adayı Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Özlük Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

2 yıl


Tedarikçi Verisi

Kimlik Bilgisi
Finansal Bilgi
İletişim Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

10 yıl

İŞ GELİŞTİRME

Müşteri Verisi

Kimlik Bilgisi
Finansal Bilgi
İletişim Bilgisi
Sipariş Bilgisi

Proje süresinin bitimine kadar.


Tedarikçi Verisi

İletişim Bilgisi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
Finansal Bilgi

Proje süresinin bitimine kadar.


Çevrimiçi Ziyaretçi Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Konum Bilgisi
Ziyaret Edilen Sayfaya İlişkin Bilgiler

Proje süresinin bitimine kadar.

MUHASEBE

Çalışan Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
Finansal Bilgi
Özlük Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

VUK a göre 5 Yıl, TTK ya göre 10 Yıl


Tedarikçi Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Özel Nitelikli Kişisel Veri

VUK a göre 5 Yıl, TTK ya göre 10 Yıl


Müşteri Verisi

Kimlik Bilgisi
Finansal Bilgi
İletişim Bilgisi

VUK a göre 5 Yıl, TTK ya göre 10 Yıl

SATIN ALMA

Çalışan Verisi

Kimlik Bilgisi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 5 yıl


Tedarikçi Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi
Finansal Bilgi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
Özel Nitelikli Kişisel Veri
Risk Yönetim Bilgisi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl

STÜDYO

Çalışan Verisi

Kimlik Bilgisi
Kurumsal Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 5 yıl


Tedarikçi Verisi

Kimlik Bilgisi
İletişim Bilgisi

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yılÖzel Nitelikli Kişisel Veri (Fotoğraf,video kayıtları)

Hukuki ilişki sona erdikten sonra 70 yılİşlem Bilgisi

1 yıllık periyotlarda güncellenecek şekilde

11 KİŞİSEL VERİLERİN GÜVENLİĞİ

Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak adına yetkisiz erişim risklerini, kaza ile veri kayıplarını, verilerin kasti silinmesini veya verilerin zarar görmesini engelleyecek makul önlemler alınmaktadır.

Kişisel verilere, erişim yetkisi bulunan kişilerden başkasının erişmesini engellemek adına gereken her türlü teknik ve fiziki önlemler alınır. Bu kapsamda özellikle yetkilendirme sistemi, hiç kimsenin gereğinden fazla kişisel veriye erişmesinin mümkün olmayacağı şekilde kurgulanır. Sağlık verileri gibi özel nitelikli kişisel verilerin güvenliği sağlanırken diğer kişisel verilere göre daha katı önlemler alınır.

Yetkilendirilmiş kişiler gereken güvenlik kontrolünden geçirilir. Ayrıca bu kişiler görev ve sorumlulukları hakkında eğitilir.

Kişisel verilere erişim kayıtları teknik imkânlar elverdiği ölçüde tutulur ve bu kayıtlar düzenli aralıklarla incelenir. Yetkisiz erişim söz konusu olduğunda derhal soruşturma başlatılır.

WTC, işlenen verilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla aşağıdaki yükümlülüklere uyar:

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin konularda hukuka uygun ve dürüst davranma,

Kişisel verileri doğru, tam ve eksiksiz işleme,

Güncelliğini kaybeden kişisel verilerin güncellenmesi amacıyla gerekli çalışmaları yapma,

Kişisel verilerin işlenmesinde herhangi bir hukuka aykırılık fark ettiğinde ilgili yöneticiyi bilgilendirme,

Kişisel verilere ilişkin kanuni hakların kullanılabilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapma.

12 KİŞİ GRUPLARININ YASAL HAKLARI VE KULLANMA YÖNTEMLERİ

12.1 KVKK Kapsamında Kişisel Verilere İlişkin Haklar

Kişisel verilere ilişkin olarak kişi gruplarının kullanabileceği haklar KVKK Madde 11’de yer almakta olup, aşağıdaki gibidir:

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

(d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

12.2 Kişisel Verilere İlişkin Hakların Kullanılmasına İlişkin Esaslar

Kişisel verilere ilişkin hakları kullanmak için WTC üyeleri, üye olurken sisteme kaydettikleri e-posta adresleri üzerinden  hello@welcometoclub.com adresine gönderecekleri e-posta ile başvuru yapabileceklerdir. Üyeler dışında kalan kişi grupları ise www.welcometoclub.com sayfasında yer alan KVK Başvuru Formu’nu kullanarak başvuru yapabileceklerdir. Bu şekilde yapacağınız başvurulara en geç 30 gün içerisinde cevap verilecektir.

13 YÜRÜRLÜK VE GÜNCELLENEBİLİRLİK

İşbu POLİTİKA yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir. POLİTİKA değişen koşullara ve mevzuata uyum amacıyla güncellenebilecektir. İlgili güncelleme hakkında www.welcometoclub.com üzerinden bilgi verilecektir.

EK-1 POLİTİKADA YER ALAN TANIMLAR

Açık Rıza : Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza.

Anonim Hale Getirme : Kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesi.

Kişisel Veri Sahibi : Kişisel verisi işlenen gerçek kişi. Örneğin; Üyeler, Müşteriler…

Kişisel Veri : Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi.

Özel Nitelikli Kişisel Veri : Irk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayat, ceza mahkumiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler ile biyometrik ve genetik veriler özel nitelikli verilerdir.

Kişisel Verilerin Korunması : Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemdir.

Veri İşleyen : Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel veri işleyen gerçek ve tüzel kişidir.

Veri Sorumlusu : Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek ve tüzel kişidir.

KVKK : 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

KVKK Başvuru formunu aşağıda bulabilirsiniz.

KVKK İhlal Bildirim formunu aşağıda bulabilirsiniz.

Welcometoclub.com a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz:

WTC Bilişim A.Ş

Adres: Erenköy Mahallesi Nevzad Ayasbeyoğlu Sokak 8/2 Kadıköy-İSTANBUL-TÜRKİYE

E-posta: hello@welcometoclub.com

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI BAŞVURU FORMU

6698 Sayılı Kşiisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ilgili kişinin kişisel verileri üzerindeki haklarını kullanmak amacıyla veri sorumlusuna (“WTC”) yapacağı başvurunun “yazılı veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirleyeceği diğer yöntemlerle” iletileceğini ifade etmektedir.

Kurul tarafından belirlenecek diğer yöntemlere ilaveten, WTC tarafından ilgili kişiler için söz konusu olabilecek başvuru yöntemleri aşağıda belirtilmiştir. İlgili kişiler, işbu Formu esas alarak, aşağıda belirtilen yöntemlerden birini kullanarak haklarını kullanmak üzere başvuru yapabileceklerdir:

WTC ile Üyelik Sözleşmesi akdetmiş olan gerçek kişiler, sadece üye olurken sisteme kaydettikleri e-posta adresleri üzerinden, hello@welcometoclub.com adresine gönderecekleri e-posta ile başvuru yapabileceklerdir. Sistemde kayıtlı olmayan e-posta adresleri üzerinden yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgili kişi tarafından güvenli elektronik imzalı olarak hello@welcometoclub.com adresine gönderilecek e-posta. İlgili kişi tarafından varsa Kayıtlı e-Posta (KEP) adresi kullanılarak, WTC’nin KEP adresine gönderilecek bir e-posta.
İlgili kişinin işbu Forma atacağı el yazısı imzası ile, Erenköy Mahallesi Nevzad Ayasbeyoğlu Sokak 8/2 Kadıköy-İSTANBUL-TÜRKİYE adresine yapacağı şahsi başvuru.

Bu şekillerden biri ile WTC’ye gönderdiğiniz talepleriniz, talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içerisinde kural olarak ücretsiz olarak cevaplandırılacak ve bu cevap size yazılı olarak veya elektronik ortamda bildirilecektir. Talebinizin ayrıca bir maliyet gerektirmesi durumunda Kurul tarafından belirlenecek olan tarifedeki ücret talep edilebilecektir.

I. İlgili Kişinin İrtibat Bilgileri:

Ad Soyad:
TCKN:
Telefon veya Cep Telefonu Numarası:
E-posta adresi (Cevabın elektronik ortamda gönderilmesi isteniyorsa): Şahsi KEP Adresi (Cevabın elektronik ortamda gönderilmesi isteniyorsa): Adres (Cevabın posta yoluyla gönderilmesi isteniyorsa):

II: İlgili Kişinin WTC ile ilişkisine ilişkin açıklamalar (aday çalışan, tedarikçi, müşteri, üye, ziyaretçi gibi)
III: KVKK md. 11 kapsamında talebiniz
IV: İlgili Kişinin imzası
(kağıt ortamda başvuru yapılması halinde)

Çerez (Cookie) Politikası

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Cookie kullanılmasını tercih etmezseniz tarayıcınızın ayarlarından Cookie’leri silebilir ya da engelleyebilirsiniz. Ancak bunun internet sitemizi kullanımınızı etkileyebileceğini hatırlatmak isteriz. Tarayıcınızdan Cookie ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiğinizi varsayacağız. Toplanan verilerle ilgili düzenlemelere internet sitemizde yer alan Gizlilik Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

İnternet Sitesinde Kullanılan Çerezler

Çerez Nedir ve Neden Kullanılmaktadır?

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır.

İnternet Sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,

İnternet Sitesini iyileştirmek ve İnternet Sitesi üzerinden yeni özellikler sunmak ve sunulan özellikleri sizlerin tercihlerine göre kişiselleştirmek;

İnternet Sitesinin, sizin ve Şirketimizin hukuki ve ticari güvenliğinin teminini sağlamak.

İnternet Sitemizde Kullanılan Çerez Türleri

Oturum Çerezleri
(Session Cookies)

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin İnternet Sitesini ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir.Bu tür çerezlerin kullanılmasının temel amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır.Örneğin; birden fazla sayfadan oluşan çevrimiçi formları doldurmanızın sağlanmaktadır.

Kalıcı Çerezler
(Persistent Cookies)

Kalıcı çerezler İnternet Sitesinin işlevselliğini artırmak, ziyaretçilerimize daha hızlı ve iyi bir hizmet sunmak amacıyla kullanılan çerez türleridir.Bu tür çerezler tercihlerinizi hatırlamak için kullanılır ve tarayıcılar vasıtasıyla cihazınızda depolanır.Kalıcı çerezlerin bazı türleri; İnternet Sitesini kullanım amacınız gibi hususlar göz önünde bulundurarak sizlere özel öneriler sunulması için kullanılabilmektedir.

Kalıcı çerezler sayesinde İnternet Sitemizi aynı cihazla tekrardan ziyaret etmeniz durumunda, cihazınızda İnternet Sitemiz tarafından oluşturulmuş bir çerez olup olmadığı kontrol edilir ve var ise, sizin siteyi daha önce ziyaret ettiğiniz anlaşılır ve size iletilecek içerik bu doğrultuda belirlenir ve böylelikle sizlere daha iyi bir hizmet sunulur.

İnternet Sitemizde Kullanılan Çerezler

Otantikasyon Çerezleri
(Authentication Cookies)

Ziyaretçiler, şifrelerini kullanarak internet sitesine giriş yapmaları durumunda, bu tür çerezler ile, ziyaretçinin internet sitesinde ziyaret ettiği her bir sayfada site kullanıcısı olduğu belirlenerek, kullanıcının her sayfada şifresini yeniden girmesi önlenir.

Analitik Çerezler
(Analytical Cookies)

Analitik çerezler ile internet sitesini ziyaret edenlerin sayıları, internet sitesinde görüntülenen sayfaların tespiti, internet sitesi ziyaret saatleri, internet sitesi sayfaları kaydırma hareketleri gibi analitik sonuçların üretimini sağlayan çerezlerdir.


İptal & İade & Değişim

İptal & İade & Değişim
İptal ve İade Koşulları

MADDE 1

SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
WTC Bilişim A.Ş.
ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBULALICI: Müşteri

MADDE 2

SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.welcometoclub.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.welcometoclub.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3

SÖZLEŞME TARİHİ:

Satıcı tarafından daha önce kabul edilmiş bulunan iş bu sözleşme alıcı tarafından işlem tarihinde imzalanarak kabul edilmiş sayılır.

MADDE 4

MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresinde ....’a teslim edilecektir.

MADDE 5

TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, bu koşullara göre teslimat masrafı satıcıya ait olabilir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 6

ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura ile beraber iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

MADDE 7

SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir.

MADDE 8

BİLGİLENDİRME, PROMOSYON VE BİLGİ GÜVENLİĞİ:

Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yarışmalarda, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri zaman zaman bildirerek önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

WTC web sitesi üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, günlük ve haftalık bilgilendirme bültenleri, sms ve/veya e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu bültenlerde ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu bültenlerin içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

MADDE 9

SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.welcometoclub.com adlı web sitesindeki ürün tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 10

MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATİ:
Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 11

VADELİ FİYAT:
Mal/hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 12
FAİZ:
Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde %30’dan fazla olamaz. Alıcı çalıştığı bankaya karşı sorumludur.

MADDE 13
PEŞİNAT TUTARI:
Mal/hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 14
ÖDEME PLANI:

Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

MADDE 15

CAYMA HAKKI:
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.welcometoclub.com web sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7-10 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

MADDE 16

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER:

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, hijyenik mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, Çeşitli mediaların (Dvd,Cd v.b), bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

MADDE 17

TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 18

YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

WTC Nedir?

WTC fikrinin hayat bulmasını sağlayan bizler, kullanıcılarımızı doğru bilgiye, işinin ehli profesyoneller aracılığıyla ulaştırmanın gayesi içerisindeyiz.

Uzun yıllar eksikliğini hissettiğimiz akılcı çözümleri, bir manifesto altında toplayıp sahip olduğumuz bilgi ve deneyimle harmanlayarak tüketiciye sunmak için kullanıyoruz.

WTC Ürünleri

WTC, etkinlinleri bilimsel verinin kusursuz sadeliği doğrultusunda ispat olunmuş markaların sadece en güçlü ürünlerini, bağımsız hekimler kurulu ve manifestosunun süzgecinden geçerek seçer.

 

WTC Medya

Kaliteli bir cilt için doğru ürünlerin yanında biraz daha fazlasına, doğru bilgi ve yönlendirmeye ihtiyacımız var. Bu bağlamda, ilgini çekmek için olasııkları artırmaya çalıştık.WTC Doktorları

Doğru bilgiye ve bu bilgiler ışığında doğru ürüne ulaşmanız WTC'deki önceliğimiz. Bu bağlamda, olabilecek en iyi deneyimi yaşayabilmeniz için Türkiye'nin önde gelen cilt hekimlerinden oluşan sıkı bir konsültasyon ekibi kurduk.

WTC Bülten

Bilimin ışığı altında şekillenen cilt ve iyilik halleriyle ilgili pratik bilgilere kolayca ulaşılabilmesini çok önemsiyoruz. Bu telaşımız doğrultusunda oluşturduğumuz WTC Bülten’nin hekimlerimizden sonra danışacağınız ilk kaynak olmasına çalıştık. İyi okumalar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


1- Taraflar

işbu mesafeli satış sözleşme (“sözleşme”) madde 6’da bilgileri yer alan (“alıcı”) ile madde 4’te bilgileri yer

alan (“hizmet sağlayıcı”) ve madde 5’te bilgileri yer alan (“satıcı”) arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

 

2- Konu

Sözleşme’nin konusu, satıcının, alıcı’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun, mesafeli sözleşmeler yönetmeliği ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

3- Sözleşme’nin kurulması

3.1- Alıcı sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. Alıcı, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile kabul eder.

3.2- Satıcı ve alıcı, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

 

4- Hizmet sağlayıcı bilgileri

Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com

 

5- Satıcı bilgileri

Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com

 

6- Alıcı bilgileri

Ad soyad:

Tel:

e-posta:

 

7- Sözleşme konusu ürün bilgileri

Malın / ürünün / hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir:


Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com


Ürün teslimat süreleri

Satın alınan ürünlerin teslimatı, sipariş oluşturma aşamasında seçtiğiniz tarih ve saat aralığı içerisinde gerçekleştirilecektir. Kargo ile yapılan gönderimlerde net bir teslim tarih bilgisi paylaşılamamaktadır. Teslimatınız, kargo şirketinin ulaştırma hızına göre değişen sürelerde size teslim edilir.

 

8- Genel hükümler

8.1- Alıcı, madde 7’de belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Satıcı bu yükümlülüğüne aykırı davranır ise tüketici işbu sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşme’nin feshi durumunda satıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde tüketiciye ilgili mevzuat uyarınca belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

8.3- Sözleşme konusu ürün, alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

8.4- Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla satıcı, sözleşme’den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, alıcı’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

8.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşme’nin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.6- Satıcı sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içerisinde alıcı’ya durumu yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda satıcı teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde alıcı’ya iade eder.

8.7- Satıcı, malın alıcı ya da alıcı’nın taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.

8.8- Alıcı’nın satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan satıcı sorumlu değildir.

8.9- Satıcı tarafından sunulan hizmet perakende satış kapsamında tüketiciye yöneliktir. Satıcı, alıcı’nın yeniden satış amacı bulunduğundan şüphe etmesi halinde işbu sözleşme kurulmuş olsa dahi siparişi iptal etme ve ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.

8.10- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir.

8.11-WTC Bilişim A.Ş. nin bu Portali üzerinden bilgilendirici içeriklere, online eğitim içeriklerine, ürün, uygulama ve hizmetlere erişmek ve bunlardan faydalanmak için kullanabilirsiniz. Portal kapsamında 18 yaşından küçükler veli ve/veya vasinin izin ve/veya onayı olmaksızın alım-satım işlemlerinin tarafı olamazlar.

8.12-Portal kapsamında bazı Ürün ve Hizmetler ücretsiz olarak sunulurken bazı ürünlerin ücret karşılığında satışı yapılmaktadır. Portal üzerinden yaptığınız satın alma işlemleriyle ilişkili ücret ödeme yükümlülüğü ifa edilmeden Ürün ve/veya Hizmet’in tarafınıza teslim edilmeyeceğini bilmekte ve kabul etmektesiniz.

9. Özel Hükümler:

9.1 İçerik Sağlayıcı, portal üzerinde yer alan herhangi bir hizmet veya ürün için ön tarama, inceleme, işaretleme, filtreleme, değişiklik yapma, reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır (ancak bu konuda yükümlülük taşımamaktadır).
 

9.2 Söz konusu Ürün ve Hizmetler’in kullanımı, gösterimi, yayınlanması, gönderilmesi, ulaştırılması, ürün ve hizmetlere dair işleyişin düzgün ifasına engel olacak WTC Bilişim A.Ş. veya kurs eğitmeni kaynaklı bir problem çıkması, Ürün ve Hizmetlerin içeriğinde değişime gidilmesi gerekmesi, müşteri tarafından Ürün ve Hizmetler’in kullanımı için yapılan ödemede aksama yaşanması gibi sebeplerden dolayı WTC Bilişim A.Ş.’nin söz konusu Ürün ve Hizmeterden satın almış müşterilere 2 gün önceden bildirimde bulunmak suretiyle Ürün ve Hizmet satışını (sürekli veya geçici olarak) durdurabileceğini veya Ürün ve Hizmetlere erişiminizin engellenebileceğini kabul etmektesiniz. Almış olduğunuz Ürün ve Hizmetin sürekli olarak durdurulması halinde işbu Kullanım ve İade Koşulları’nın 11’inci maddesi doğrultusunda iade işlemi yapabilir yahut almış olduğunuz Ürün ve Hizmet ile aynı ücretteki başka bir ürün ve hizmetle değişim sağlayabilirsiniz.
 

9.3 WTC Bilişim A.Ş. Şti her türlü önlemi almasına rağmen portalda yasadışı harici yollarla kabul edilemez veya uygunsuz bulabileceğiniz Ürün ve Hizmetler den sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.
 

9.4 Portaldan indirilen ya da portalın kullanımıyla başka şekilde edinilen ürünleri kullanmaktan kaynaklanan risklerin yalnızca size ait olduğunu; yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde herhangi bir garanti verilmeksizin "olduğu gibi" ve "bulunduğu gibi" sağlandığını açıkça anlıyor ve kabul ediyorsunuz.
 

9.5 Portal’in kullanılması ve portal aracılığıyla indirilerek edinilen herhangi bir hizmet ve ürünü kullanma tercihi ve bundan kaynaklanan riskler size ait olup; bilgisayar sisteminizin, mobil cihazınızın ya da diğer cihazların zarar görmesi veya bu tür bir kullanımdan doğan veri kayıpları konusunda sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.
 

9.6 WTC Bilişim A.Ş. Şti ayrıca ürün ve hizmetlerin ticari olarak satılabilirliği, kalitesinin yeterliliği, belirli bir amaca uygunluğu ve bir şartı ihlal etmediği gibi açık veya zımni her tür garantiyi vaat ve taahhüt etmemekte; edindiğiniz ürünleri kullanmanızdan kaynaklanan, veri kaybı dahil maruz kalabileceğiniz her tür doğrudan, dolaylı, arızi, özel, sonuçta ortaya çıkan ya da emsal teşkil eden zararlar konusunda (sözleşme, ihmal dahil haksız fiil veya diğer) tarafınıza karşı hiçbir yükümlülük taşımadığını açık şekilde anlamakta ve kabul etmektesiniz.
 

9.7 Ürün ve Hizmetlere erişmek için adınız, adresiniz ve fatura bilgileriniz gibi kendinizle ilgili bilgileri vermeniz gerekebilir. Verdiğiniz bu tür bilgilerin daima gerçek, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz. Portal kapsamında yer alan Ürün ve Hizmetler’e erişmek için yer verilen şartlara uymakla yükümlü olduğunuzu ancak son kullanıcı lisans sözleşmelerinde belirlenen düzenlemeler çerçevesinde Ürün ve Hizmetler’i indirme, yükleme ve/veya kullanma hakkına sahip olacağınızı kabul etmektesiniz.

9.8 WTC portalına www.welcometoclub.com tarafından sağlanan arayüz dışındaki bir ara yüzden veya başka bir şekilde erişmeyeceğinizi (erişmeyi denemeyeceğinizi) otomatik yollarla (kod dosyası, tarayıcı veya zaman zaman benzer teknolojilerin kullanılması dahil) erişmeyeceğinizi (veya erişmeyi denemeyeceğinizi) Portal’i/veya bağlı sunucuları, ağları etkileyecek veya aksamalara yol açacak herhangi bir işlem yapmayacağınızı; Portal’de bulunan Ürünler’in veya Hizmetler’in herhangi birini veya üçüncü taraflar tarafından işletilen web sitelerini, sunucuları veya ağları etkileyecek veya bunlarda aksamaya yol açacak şekilde kullanmayacağınızı; son kullanıcı lisans sözleşmesinde açıkça belirtilmedikçe Ürün, Hizmet veya uygulamaları herhangi bir amaçla çoğaltmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, pazarlamayacağınızı veya yeniden satmayacağınızı; lisans gerektiren herhangi bir ülkeye önceden lisans almadan (uzaktan erişim dahil) doğrudan veya dolaylı ihraç veya yeniden ihraç etmeyeceğinizi bu bentte yer alan sorumlulukların ihlali ve tüm zarar sonuçlarından kusurlu sıfatıyla sorumlu olacağınızı kabul ve taahhüt etmektesiniz.

9.9 WTC Bilişim A.Ş. Şti Ürün ve/veya Hizmet satın alma işlemini kolaylaştırmak amacıyla size çeşitli ödeme gerçekleştirme yöntemlerine ilişkin tercihler sunabilir. Söz konusu işlemler; söz konusu ödeme gerçekleştirme yöntemini kapsayan başka bir yasal sözleşmeye tabi olmanız sonucunu doğuracağından bu hususta WTC Bilişim A.Ş. Şti herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını; ödeme yöntemini uygulayan kuruluşla işlemleri sonuçlandıracağınızı kabul etmektesiniz.
 

9.10 WTC Bilişim A.Ş. Şti tek taraflı karar verme yetkisi dahilinde önceden haber vermeksizin, mevcut ödeme gerçekleştirme yöntemini değiştirme, ödeme yöntemi ekleme hakkını saklı tutar. Portal kullanımınız veya Portal üzerinden satın aldığınız Ürün ve Hizmetlerle ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm vergilerin bildirilmesi ve ödenmesi de dahil olmak üzere vergisel yükümlülüklerin tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.

9.11 WTC Bilişim A.Ş. Şti Portal üzerinden yapılan satın alma işlemlerinden kaynaklanan fatura anlaşmazlıkları konusunda sorumluluk kabul etmemektedir. Fatura sorunlarıyla ilgili Geliştirici'ye, ödeme işlemi yapan kişi veya kuruluşa ya da kredi kartı şirketine yönlendirilmelidir.

9.12 WTC Bilişim A.Ş. Şti karar verme yetkisi kendinde olmak üzere, bazı ürün ve uygulamaları Portal’den kaldırma hakkını saklı tutar.
 


 


10. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;10.1- Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği’nin 15. maddesinin 1. fıkrasının a bendinde de belirtildiği üzere kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerde tüketicilerin cayma hakkı bulunmamaktadır. Doktorlar ile yapılacak görüşme  (kişiye özel ürünler) yönetmelik’in 15. maddesinin 1.fıkrasının a bendi uyarınca kişiye özel organize edildiğinden ve ğ bendi gereğince anında ifa edildiğinden müşterilerimizin cayma hakkı bulunmamaktadır.


10.2- “kargoya verildi” statüsündeki siparişler kargo teslimat aşamasında iptal edilememektedir.


11- Delil anlaşması ve yetkili mahkeme


11.1- Bu sözleşme ‘den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde satıcı kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dâhil) kesin delil oluşturur. Taraflar, sözleşme’nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dâhilinde alıcı ve satıcı ’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetleri aşan durumlarda alıcı’nın ve satıcı ‘nın tüketici mahkemeleri yetkili olacağını kabul etmiştir.


11.2- Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır:

2020 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvuru tutar bilgileri;

6. 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi)  Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,

7. Büyükşehir statüsünde olan illerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

8. Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

9. Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri görevlidir.


bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamamaktadır.12.İptal ve iade koşulları


12.1 Siparişiniz hazırlanmamış veya yola çıkmamışsa iptal edilebilir. Aksi takdirde iptali mümkün değildir. Adres ve teslimat zamanı değişiklikleri, teslim saatinden en az 3 saat önce bildirilmelidir. Ürünlerinizin daha çabuk ve rahat teslimat yapılabilmesi için, sipariş formunda bulunan yerlerin eksiksiz ve tam doldurulması gerekmektedir. adres eksiklik ve yanlışlıklarının, teslimatın aksamasına sebep olacağı, unutulmamalıdır. mümkün olan tarif bilgilerinin belirtilmesi uygundur.

12.2 Üründen veya hizmetten memnun kalmadıysanız; ürünü açmadan/tahrip etmeden, bozmadan, kullanmadan siparişinizin size teslim tarihini takip eden yedi (7) gün içerisinde web sitemizdeki İletişim bölümünden e-mail aracılığıyla bize yapacağınız iade bildirimiyle iade edebilirsiniz. Tarafımızdan iade onayı almayan talepler işleme alınamamaktadır. İade işlemlerinin başlayabilmesi için, tarafımızdan yazılı e-mail onayı aldıktan sonra ürünü faturasıyla beraber bize kargo ile gönderiniz. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde gerçekleşen iade işlemlerinde ürünün kargo ücreti müşteri tarafına aittir. Eğer ödemenizi kredi kartıyla değil, havale ile yaptıysanız iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz. Ürün iadesi talep tarafımıza ulaştığı gün değerlendirmeye alınır.13. Geri ödeme politikası


13.1 İptal edilen siparişlerinizin geri ödemesi, ödemeyi yapmış olduğunuz kanala bağlı olarak 1 ile 3 iş günü içerisinde ödemeyi yapmış olduğunuz banka hesap numarasına transfer edilir veya kredi kartınıza iadesi yapılır.

13.2 Müşterinin ürünü iade etmesi halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Havale iadeleri 2 iş günü, kredi kartı ödemesi iadeleri ise 3 iş günü içinde tarafımızdan yapılacaktır. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından sizin hesabınıza 2-6 hafta arası bir süre içinde yansıtılmakla beraber bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.


 

14. Fikri Mülkiyet Hakları

14.1 WTC Bilişim A.Ş. Şti ve/veya üçüncü tarafların, hiçbir sınırlandırma olmaksızın Ürünlerle ilgili geçerli tüm Fikri Mülkiyet Hakları da dahil olmak üzere, Portal ve Portal’da bulunan Ürünlere ilişkin tüm haklara, mülkiyete ve menfaatlere sahip olduğunu kabul etmektesiniz.

 "Fikri Mülkiyet Hakları", dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir durumda (ve herhangi bir uygulamada) söz konusu olduğunda: patent yasaları, telif hakkı, ticari sırlar, teknik bilgi, tasnife tabi bilgi, işletme adları ve alan adları, bilgisayar programları, ticari marka yasaları, hizmet markaları, ticari unvanlar, hizmet modelleri, tasarım hakları, yarı iletken topografi hakları, veritabanı hakları dahil tüm fikri mülkiyet haklarını ifade eder. (i) İzin verilmedikçe Ürünleri kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, lisans vermeyeceğinizi, dağıtmayacağınızı, aktarmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, uyarlamayacağınızı, çevirmeyeceğinizi, türev çalışmalar hazırlamayacağınızı, kaynak koduna dönüştürmeyeceğinizi, tersine mühendislik uygulamayacağınızı, parçalara ayırmayacağınızı veya Ürünlerdeki kaynak kodu dönüştürmeyi denemeyeceğinizi, (ii) güvenliği veya Ürünlerdeki herhangi bir işlev (sınırlandırma olmaksızın dijital haklar yönetimi veya iletme kilidi işlevi de dahil olmak üzere) tarafından sağlanan, belirlenen veya uygulanan içerik kullanım kurallarını engelleyecek veya zarar verecek işlemler yapmayacağınızı, (iii) Ürünleri, herhangi bir yasayı veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edecek şekilde içeriğe erişmek, içeriği kopyalamak, aktarmak, çapraz kodlama yapmak veya içeriği yeniden aktarmak üzere kullanmayacağınızı veya (iv) WTC Bilişim A.Ş. Şti veya üçüncü tarafların telif hakkı bildirimlerini, ticari markalarını veya Ürünlere eklenmiş olan veya Ürünlerin içerdiği diğer mülkiyet hakları bildirimlerini kaldırmayacağınızı, karartmayacağınızı veya değiştirmeyeceğinizi ve üçüncü tarafların bu işlemleri yapmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.
 

Zoom Doğrulaması Yapılamadı

Açıklamalar

Destek

Açıklamalar

WTC Avantajları

Konsültasyon Paketi

Online doktor konsültasyonu ile istediğin yerde ve zamanda doktorundan öneri alabilir, gelişimini doktorunla birlikte takip edebilirsin.
250 TL'lik harcama sözüyle birlikte ücretsiz konsültasyonun ve medikal ürünlerin tadını çıkar.

View

içerikler