Facebook
1000 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz 🚚 Tüm kampanya ve sürprizlerden haberdar olmak, cildinize iyi gelecek bilgileri duymak için WTC Bülten'e üye ol! 14-23 Haziran arası verilen siparişler 24 Haziran itibariyle kargoya verilecektir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


1- Taraflar

işbu mesafeli satış sözleşme (“sözleşme”) madde 6’da bilgileri yer alan (“alıcı”) ile madde 4’te bilgileri yer

alan (“hizmet sağlayıcı”) ve madde 5’te bilgileri yer alan (“satıcı”) arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

 

2- Konu

Sözleşme’nin konusu, satıcının, alıcı’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun, mesafeli sözleşmeler yönetmeliği ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

3- Sözleşme’nin kurulması

3.1- Alıcı sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. Alıcı, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile kabul eder.

3.2- Satıcı ve alıcı, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

 

4- Hizmet sağlayıcı bilgileri

Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com

 

5- Satıcı bilgileri

Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com

 

6- Alıcı bilgileri

Ad soyad:

Tel:

e-posta:

 

7- Sözleşme konusu ürün bilgileri

Malın / ürünün / hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir:


Unvanı: WTC Bilişim A.Ş.


Adresi: ERENKÖY MAH. NEVZAD AYASBEYOĞLU SK. TAN APT. NO: 8 İÇ KAPI NO: 2 KADIKÖY/ İSTANBUL


e-posta: info@welcometoclub.com


Ürün teslimat süreleri

Satın alınan ürünlerin teslimatı, sipariş oluşturma aşamasında seçtiğiniz tarih ve saat aralığı içerisinde gerçekleştirilecektir. Kargo ile yapılan gönderimlerde net bir teslim tarih bilgisi paylaşılamamaktadır. Teslimatınız, kargo şirketinin ulaştırma hızına göre değişen sürelerde size teslim edilir.

 

8- Genel hükümler

8.1- Alıcı, madde 7’de belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Satıcı bu yükümlülüğüne aykırı davranır ise tüketici işbu sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşme’nin feshi durumunda satıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde tüketiciye ilgili mevzuat uyarınca belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

8.3- Sözleşme konusu ürün, alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

8.4- Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla satıcı, sözleşme’den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, alıcı’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

8.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşme’nin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.6- Satıcı sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içerisinde alıcı’ya durumu yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda satıcı teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde alıcı’ya iade eder.

8.7- Satıcı, malın alıcı ya da alıcı’nın taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.

8.8- Alıcı’nın satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan satıcı sorumlu değildir.

8.9- Satıcı tarafından sunulan hizmet perakende satış kapsamında tüketiciye yöneliktir. Satıcı, alıcı’nın yeniden satış amacı bulunduğundan şüphe etmesi halinde işbu sözleşme kurulmuş olsa dahi siparişi iptal etme ve ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.

8.10- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir.

8.11-WTC Bilişim A.Ş. nin bu Portali üzerinden bilgilendirici içeriklere, online eğitim içeriklerine, ürün, uygulama ve hizmetlere erişmek ve bunlardan faydalanmak için kullanabilirsiniz. Portal kapsamında 18 yaşından küçükler veli ve/veya vasinin izin ve/veya onayı olmaksızın alım-satım işlemlerinin tarafı olamazlar.

8.12-Portal kapsamında bazı Ürün ve Hizmetler ücretsiz olarak sunulurken bazı ürünlerin ücret karşılığında satışı yapılmaktadır. Portal üzerinden yaptığınız satın alma işlemleriyle ilişkili ücret ödeme yükümlülüğü ifa edilmeden Ürün ve/veya Hizmet’in tarafınıza teslim edilmeyeceğini bilmekte ve kabul etmektesiniz.

9. Özel Hükümler:

9.1 İçerik Sağlayıcı, portal üzerinde yer alan herhangi bir hizmet veya ürün için ön tarama, inceleme, işaretleme, filtreleme, değişiklik yapma, reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır (ancak bu konuda yükümlülük taşımamaktadır).
 

9.2 Söz konusu Ürün ve Hizmetler’in kullanımı, gösterimi, yayınlanması, gönderilmesi, ulaştırılması, ürün ve hizmetlere dair işleyişin düzgün ifasına engel olacak WTC Bilişim A.Ş. veya kurs eğitmeni kaynaklı bir problem çıkması, Ürün ve Hizmetlerin içeriğinde değişime gidilmesi gerekmesi, müşteri tarafından Ürün ve Hizmetler’in kullanımı için yapılan ödemede aksama yaşanması gibi sebeplerden dolayı WTC Bilişim A.Ş.’nin söz konusu Ürün ve Hizmeterden satın almış müşterilere 2 gün önceden bildirimde bulunmak suretiyle Ürün ve Hizmet satışını (sürekli veya geçici olarak) durdurabileceğini veya Ürün ve Hizmetlere erişiminizin engellenebileceğini kabul etmektesiniz. Almış olduğunuz Ürün ve Hizmetin sürekli olarak durdurulması halinde işbu Kullanım ve İade Koşulları’nın 11’inci maddesi doğrultusunda iade işlemi yapabilir yahut almış olduğunuz Ürün ve Hizmet ile aynı ücretteki başka bir ürün ve hizmetle değişim sağlayabilirsiniz.
 

9.3 WTC Bilişim A.Ş. Şti her türlü önlemi almasına rağmen portalda yasadışı harici yollarla kabul edilemez veya uygunsuz bulabileceğiniz Ürün ve Hizmetler den sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.
 

9.4 Portaldan indirilen ya da portalın kullanımıyla başka şekilde edinilen ürünleri kullanmaktan kaynaklanan risklerin yalnızca size ait olduğunu; yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde herhangi bir garanti verilmeksizin "olduğu gibi" ve "bulunduğu gibi" sağlandığını açıkça anlıyor ve kabul ediyorsunuz.
 

9.5 Portal’in kullanılması ve portal aracılığıyla indirilerek edinilen herhangi bir hizmet ve ürünü kullanma tercihi ve bundan kaynaklanan riskler size ait olup; bilgisayar sisteminizin, mobil cihazınızın ya da diğer cihazların zarar görmesi veya bu tür bir kullanımdan doğan veri kayıpları konusunda sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.
 

9.6 WTC Bilişim A.Ş. Şti ayrıca ürün ve hizmetlerin ticari olarak satılabilirliği, kalitesinin yeterliliği, belirli bir amaca uygunluğu ve bir şartı ihlal etmediği gibi açık veya zımni her tür garantiyi vaat ve taahhüt etmemekte; edindiğiniz ürünleri kullanmanızdan kaynaklanan, veri kaybı dahil maruz kalabileceğiniz her tür doğrudan, dolaylı, arızi, özel, sonuçta ortaya çıkan ya da emsal teşkil eden zararlar konusunda (sözleşme, ihmal dahil haksız fiil veya diğer) tarafınıza karşı hiçbir yükümlülük taşımadığını açık şekilde anlamakta ve kabul etmektesiniz.
 

9.7 Ürün ve Hizmetlere erişmek için adınız, adresiniz ve fatura bilgileriniz gibi kendinizle ilgili bilgileri vermeniz gerekebilir. Verdiğiniz bu tür bilgilerin daima gerçek, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz. Portal kapsamında yer alan Ürün ve Hizmetler’e erişmek için yer verilen şartlara uymakla yükümlü olduğunuzu ancak son kullanıcı lisans sözleşmelerinde belirlenen düzenlemeler çerçevesinde Ürün ve Hizmetler’i indirme, yükleme ve/veya kullanma hakkına sahip olacağınızı kabul etmektesiniz.

9.8 WTC portalına www.welcometoclub.com tarafından sağlanan arayüz dışındaki bir ara yüzden veya başka bir şekilde erişmeyeceğinizi (erişmeyi denemeyeceğinizi) otomatik yollarla (kod dosyası, tarayıcı veya zaman zaman benzer teknolojilerin kullanılması dahil) erişmeyeceğinizi (veya erişmeyi denemeyeceğinizi) Portal’i/veya bağlı sunucuları, ağları etkileyecek veya aksamalara yol açacak herhangi bir işlem yapmayacağınızı; Portal’de bulunan Ürünler’in veya Hizmetler’in herhangi birini veya üçüncü taraflar tarafından işletilen web sitelerini, sunucuları veya ağları etkileyecek veya bunlarda aksamaya yol açacak şekilde kullanmayacağınızı; son kullanıcı lisans sözleşmesinde açıkça belirtilmedikçe Ürün, Hizmet veya uygulamaları herhangi bir amaçla çoğaltmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, pazarlamayacağınızı veya yeniden satmayacağınızı; lisans gerektiren herhangi bir ülkeye önceden lisans almadan (uzaktan erişim dahil) doğrudan veya dolaylı ihraç veya yeniden ihraç etmeyeceğinizi bu bentte yer alan sorumlulukların ihlali ve tüm zarar sonuçlarından kusurlu sıfatıyla sorumlu olacağınızı kabul ve taahhüt etmektesiniz.

9.9 WTC Bilişim A.Ş. Şti Ürün ve/veya Hizmet satın alma işlemini kolaylaştırmak amacıyla size çeşitli ödeme gerçekleştirme yöntemlerine ilişkin tercihler sunabilir. Söz konusu işlemler; söz konusu ödeme gerçekleştirme yöntemini kapsayan başka bir yasal sözleşmeye tabi olmanız sonucunu doğuracağından bu hususta WTC Bilişim A.Ş. Şti herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını; ödeme yöntemini uygulayan kuruluşla işlemleri sonuçlandıracağınızı kabul etmektesiniz.
 

9.10 WTC Bilişim A.Ş. Şti tek taraflı karar verme yetkisi dahilinde önceden haber vermeksizin, mevcut ödeme gerçekleştirme yöntemini değiştirme, ödeme yöntemi ekleme hakkını saklı tutar. Portal kullanımınız veya Portal üzerinden satın aldığınız Ürün ve Hizmetlerle ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm vergilerin bildirilmesi ve ödenmesi de dahil olmak üzere vergisel yükümlülüklerin tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.

9.11 WTC Bilişim A.Ş. Şti Portal üzerinden yapılan satın alma işlemlerinden kaynaklanan fatura anlaşmazlıkları konusunda sorumluluk kabul etmemektedir. Fatura sorunlarıyla ilgili Geliştirici'ye, ödeme işlemi yapan kişi veya kuruluşa ya da kredi kartı şirketine yönlendirilmelidir.

9.12 WTC Bilişim A.Ş. Şti karar verme yetkisi kendinde olmak üzere, bazı ürün ve uygulamaları Portal’den kaldırma hakkını saklı tutar.
 


 


10. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;10.1- Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği’nin 15. maddesinin 1. fıkrasının a bendinde de belirtildiği üzere kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerde tüketicilerin cayma hakkı bulunmamaktadır. Doktorlar ile yapılacak görüşme  (kişiye özel ürünler) yönetmelik’in 15. maddesinin 1.fıkrasının a bendi uyarınca kişiye özel organize edildiğinden ve ğ bendi gereğince anında ifa edildiğinden müşterilerimizin cayma hakkı bulunmamaktadır.


10.2- “kargoya verildi” statüsündeki siparişler kargo teslimat aşamasında iptal edilememektedir.


11- Delil anlaşması ve yetkili mahkeme


11.1- Bu sözleşme ‘den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde satıcı kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dâhil) kesin delil oluşturur. Taraflar, sözleşme’nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dâhilinde alıcı ve satıcı ’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetleri aşan durumlarda alıcı’nın ve satıcı ‘nın tüketici mahkemeleri yetkili olacağını kabul etmiştir.


11.2- Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır:

2020 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvuru tutar bilgileri;

6. 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi)  Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,

7. Büyükşehir statüsünde olan illerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

8. Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

9. Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri görevlidir.


bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamamaktadır.12.İptal ve iade koşulları


12.1 Siparişiniz hazırlanmamış veya yola çıkmamışsa iptal edilebilir. Aksi takdirde iptali mümkün değildir. Adres ve teslimat zamanı değişiklikleri, teslim saatinden en az 3 saat önce bildirilmelidir. Ürünlerinizin daha çabuk ve rahat teslimat yapılabilmesi için, sipariş formunda bulunan yerlerin eksiksiz ve tam doldurulması gerekmektedir. adres eksiklik ve yanlışlıklarının, teslimatın aksamasına sebep olacağı, unutulmamalıdır. mümkün olan tarif bilgilerinin belirtilmesi uygundur.

12.2 Üründen veya hizmetten memnun kalmadıysanız; ürünü açmadan/tahrip etmeden, bozmadan, kullanmadan siparişinizin size teslim tarihini takip eden yedi (7) gün içerisinde web sitemizdeki İletişim bölümünden e-mail aracılığıyla bize yapacağınız iade bildirimiyle iade edebilirsiniz. Tarafımızdan iade onayı almayan talepler işleme alınamamaktadır. İade işlemlerinin başlayabilmesi için, tarafımızdan yazılı e-mail onayı aldıktan sonra ürünü faturasıyla beraber bize kargo ile gönderiniz. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde gerçekleşen iade işlemlerinde ürünün kargo ücreti müşteri tarafına aittir. Eğer ödemenizi kredi kartıyla değil, havale ile yaptıysanız iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz. Ürün iadesi talep tarafımıza ulaştığı gün değerlendirmeye alınır.13. Geri ödeme politikası


13.1 İptal edilen siparişlerinizin geri ödemesi, ödemeyi yapmış olduğunuz kanala bağlı olarak 1 ile 3 iş günü içerisinde ödemeyi yapmış olduğunuz banka hesap numarasına transfer edilir veya kredi kartınıza iadesi yapılır.

13.2 Müşterinin ürünü iade etmesi halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Havale iadeleri 2 iş günü, kredi kartı ödemesi iadeleri ise 3 iş günü içinde tarafımızdan yapılacaktır. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından sizin hesabınıza 2-6 hafta arası bir süre içinde yansıtılmakla beraber bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.


 

14. Fikri Mülkiyet Hakları

14.1 WTC Bilişim A.Ş. Şti ve/veya üçüncü tarafların, hiçbir sınırlandırma olmaksızın Ürünlerle ilgili geçerli tüm Fikri Mülkiyet Hakları da dahil olmak üzere, Portal ve Portal’da bulunan Ürünlere ilişkin tüm haklara, mülkiyete ve menfaatlere sahip olduğunu kabul etmektesiniz.

 "Fikri Mülkiyet Hakları", dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir durumda (ve herhangi bir uygulamada) söz konusu olduğunda: patent yasaları, telif hakkı, ticari sırlar, teknik bilgi, tasnife tabi bilgi, işletme adları ve alan adları, bilgisayar programları, ticari marka yasaları, hizmet markaları, ticari unvanlar, hizmet modelleri, tasarım hakları, yarı iletken topografi hakları, veritabanı hakları dahil tüm fikri mülkiyet haklarını ifade eder. (i) İzin verilmedikçe Ürünleri kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, lisans vermeyeceğinizi, dağıtmayacağınızı, aktarmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, uyarlamayacağınızı, çevirmeyeceğinizi, türev çalışmalar hazırlamayacağınızı, kaynak koduna dönüştürmeyeceğinizi, tersine mühendislik uygulamayacağınızı, parçalara ayırmayacağınızı veya Ürünlerdeki kaynak kodu dönüştürmeyi denemeyeceğinizi, (ii) güvenliği veya Ürünlerdeki herhangi bir işlev (sınırlandırma olmaksızın dijital haklar yönetimi veya iletme kilidi işlevi de dahil olmak üzere) tarafından sağlanan, belirlenen veya uygulanan içerik kullanım kurallarını engelleyecek veya zarar verecek işlemler yapmayacağınızı, (iii) Ürünleri, herhangi bir yasayı veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edecek şekilde içeriğe erişmek, içeriği kopyalamak, aktarmak, çapraz kodlama yapmak veya içeriği yeniden aktarmak üzere kullanmayacağınızı veya (iv) WTC Bilişim A.Ş. Şti veya üçüncü tarafların telif hakkı bildirimlerini, ticari markalarını veya Ürünlere eklenmiş olan veya Ürünlerin içerdiği diğer mülkiyet hakları bildirimlerini kaldırmayacağınızı, karartmayacağınızı veya değiştirmeyeceğinizi ve üçüncü tarafların bu işlemleri yapmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.