Facebook
🚚 1000 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz 🚚 Tüm kampanya ve sürprizlerden haberdar olmak, cildinize iyi gelecek bilgileri duymak için WTC Bülten'e üye ol!

WTC Kurumsal Çözümler

 

Konu cilt bakımı ve sağlığı olduğunda, WTC’yi bireysel kullanıcılar için yegâne platform haline getirme hedefimizin yanı sıra, katma değerli hizmet ve güncel içeriklerimizle, kurumsal müşterilerimizin iç ve dış sadakat programlarını da zenginleştirmeyi amaçlıyoruz.

 

WTC Kurumsal Webinar ve Seminarları

Cilt - 101 

Hepimizin ciltle ilgili bir fikri var, hepimiz bir şeyler yapıyor ve beklenti içerisine giriyoruz.  Peki, seçimlerimizin ve bilgilerimizin ne kadarı doğru? Kendi kararlarımızı kendimiz mi veriyoruz; yoksa kararları görünmez bir el bizim için mi veriyor? Bu eğitimde, “cilt sağlığına girişi”, “ne olduğunu”, “ne olmadığını” ve “nasıl olması gerektiğini” öğrenirken kararlarımızın aslında ne kadarının bizim kararlarımız olduğunun ayrımına varıp doğru bildiğimiz yanlışlarımıza değineceğiz.

Foto Yaşlanma ve Cilt Koruyucular

Araştırmalara göre cildimizdeki yaşlanma belirtilerinin %80 kadarı foto-yaşlanma yani ışığa bağlı yaşlanmadan kaynaklanıyor. Cildimiz, çocukluktan itibaren aldığı her güneş hasarını hafızasında tutuyor ve biriktiriyor. Cildin alt katmanlarına kadar ulaşan UV ışınları, cildin yapıtaşlarına geri dönüşü olmayan şekilde hasar vererek yaşlanma belirtilerini zamanından çok daha önce karşımıza çıkarıyor. “Anti-aging” yerine “well-aging” kavramını odağımıza aldığımızda, bu yolda en önemli desteğimiz güneş koruması. Peki, piyasadaki yüzlerce ürün içerisinden nasıl seçim yapacağız ve nelere dikkat edeceğiz?   

Yaşlanma ve Cilt

Çirkin gerçek, yaşlanıyoruz! İyi haber daha uzun yaşıyoruz. Bir kesim 85 yaş sonrası 3. kariyer planlamaları yaparken bir başka kesim, kalp-damar rahatsızlıkları, obezite ve diyabetle boğuşuyor. Daha uzun yaşarken sağlıklı yaşamak mümkün mü? Yaşlanma nedir ve neden yaşlanıyoruz? Yaşlanma yavaşlatılabilir ve tersine çevrilebilir mi? Yaşlanma konusunda bilim nerede? Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkileri neler, neler yapabiliriz? Bu eğitimde, yaşlanmanın dinamiklerine odaklanırken nasıl daha kaliteli ve sağlıklı yaşlanılabileceği ve cilt sağlığımız üzerine kafa yoracağız.

Çocuklarda Cilt Sağlığı

Değişmekte olan iklim ve küresel kirlenmenin genç ciltler üzerindeki etkileri neler? Cilt bakımı ve sağlığı gerçekten çocuklara kadar indi mi? Ne yapmalı, nereden başlamalı, nelerle başlamalı ve hedef ne olmalı? Bu eğitimde, uzayan yaşamın yanı sıra kirlenen dünya ve gücünü artıran güneşin genç ciltler üzerindeki etkilerini tartışırken çocukluk yaşlarında verilen doğru bilginin bireyi nasıl farkındalığı yüksek ve sorgulayan biri haline getirdiğini göreceğiz.