Facebook
Anasayfa WtC Bülten Karantina Döneminde Cildimiz
15.09.2021

Karantina Döneminde Cildimiz

Bir yılını geride bırakmış olduğumuz karantina döneminde, bir çok şeye alıştık; ama bu cildimize olanlar da nesi?

Karantina Döneminde Neden Cildimiz Sivilceleniyor?

  1. Çünkü stres altındayız.

Stres, bir inflamasyon azdırıcısıdır ve stresli zamanlarda vücuttaki bazı hormonların üretimlerinin artmasından dolayı ki bunların liderleri, androjenler ve ciltteki yağ üretimini uyaran kortizoldür, cildimiz sivilceli bir hal alabilir.

Böyle durumlarda, sivilceye karşı aktif görev alan salisilik asit ya da benzoil peroksit gibi içeriklere sahip ürünlerin kullanılması doğru olur.

  1. Ürünlerimiz

Evde olduğumuz bu zorlu koşullar altında, kendimizle olan ilişkimizi kesmemek için cilt bakımına biraz daha fazla yönelenlerimiz oldu. Bu da, bizim için doğru ürünleri yanlış ya da yanlış ürünleri doğru şekilde kullanmamızdan dolayı sivilcelere bir fırsat doğurdu. Ne dersiniz, mevzu bahis cilt bakımı olduğunda bunca iyi seçenek arasında yaman bir çelişki içerisinde değil miyiz?

Akılda tutulması gerekenler:

Bir kere de tek bir ürün kullanın.

  • İster temizleme süreci olsun isterse de cilt bakım rejiminizin ilk adımı, uygulamalar arasında biraz boşluk bırakın. Böylece, kullandığınız ürünlerin hem en doğru şekilde emilimleri sağlanmış olur, hem de cildinizin olası bir tepkisinin hangi üründen kaynaklandığını daha kolay anlayabilirsiniz.

Bazı içerikleri karıştırmaktan sakının.

  • Örnek olarak Hidroksi Asitin herhangi bir çeşidi, hali hazırda oldukça kararsız bir molekül olan C Vitaminini istikrarsızlaştırır ve etkisini yitirmesine sebep olur.

Siz yine de bir bilene danışın.

  • Deneyimlerimiz, yaşadığımız yerler, maruz kaldığımız fiziksel ve duygusal etkiler hepsi bize özel ve bu kişisel durumlar, cildimizin ihtiyaçları noktasında belirleyiciler. Cildinizin ihtiyaçlarının belirlenmesinde, doğru ürün ve kombinasyonlarının size önerilmesinde ve sürecin takibinde en doğru kişiler, hekimler.

 

İlgili Bültenler
Cilt bakım rutininde serumlar: Hangi sırada ve nasıl kullanılır?

4.04.2022

Bir önceki WTC Bültende cilt sağlığı rutin adımlarının başlangıcı olan cilt temizliği konusunu ele almıştık. Temizliğin ardından temel bir rutinde nemlendirici adımına geçilebildiği gibi, biraz daha hedef odaklı bir rutin oluşturmak istediğimizde, nemlendiriciden önce bizi istediğimiz cilt hedefine götürebilecek aktif içeriklere sahip bir serum seçip rutinimize eklemek iyi olacaktır. Serumların detayına girmeden önce, bundan da bir adım öncesini kısaca ele alalım.

cilt bakımı, rutin adımları, serum, tonik, essence, lotion, serum içerikleri, serum seçimi

Nemlendiriciler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

28.04.2022

WTC Bülten’in bundan önceki iki sayısında cildin en dış katmanı olan Stratum Corneum tabakasının yapısını, cildin su ve nem ihtiyacını ve cilt nemlendirme mekanizmalarını inceledik.

Cilt nemlendirme, nemlendiriciler, hümektanlar, emolyanlar, okluzifler, seramitler, slugging, gece kremi

Uyku ve Yenilenme I. Kısım

21.12.2021

Günümüzün hızlı ve stresli hayatı, her ne kadar bizi sihirli reçetelere yönlendiriyor olsa da uzun bir yaşam, kaliteli bir yaşlanma ve sağlıklı bir cilt için profesyonel destek ve doğru ürünleri tercih etmenin yanı sıra, biraz daha fazlasını yapmamız gerekiyor.

uyku, yenilenme, sirkadiyen